RNR 2016 - Runners by Stage

You can view the results for each stage by selecting the stage number from the boxes at the right hand foot of the page.
You can filter the results for your own team/club by inserting the team name or club code in the search box at the top righthand corner of this page.

Stage Runner Age Category Club Team Stage Pos Time Pace Age %
1 Chris Balmer 34 MS Ryston Runners RYS(A) 1 1:45:54 06:29 71.0
1 Dominic Blake 38 MS Reepham Runners REP 2 1:49:05 06:41 70.2
1 Adam Mills 46 MM Bedford Harriers BED(B) 3 1:49:55 06:44 74.3
1 Kevin Murphy 42 MM St Edmund Pacers SEP 4 1:53:35 06:58 69.6
1 Andrew Plume 34 MS Fenland Running Club FEN(A) 5 1:53:50 06:59 66.0
1 Sam Coyne 23 MS Bure Valley Harriers BVH 6 1:55:14 07:04 65.1
1 Colin Stark 41 MM North Norfolk Beach Runners NNB(A) 7 1:55:37 07:05 67.8
1 Francis Hale 48 MM Norwich Road Runners NRR(B) 8 1:55:54 07:06 71.7
1 Alex Eggeman 37 MS Cambridge and Coleridge AC CAC(A) 9 1:56:14 07:07 65.4
1 Paul Veitch 45 MM Riverside Runners RIV(A) 10 1:57:09 07:11 69.1
1 Ross Payne 21 MS Ely Runners ELY(A) 11 1:57:16 07:11 64.3
1 Jevan Robertson 18 MJ March AC MAR 12 1:59:09 07:18 65.5
1 Edward Holland 34 MS London Frontrunners LFR 13 2:02:28 07:30 61.4
1 Wayne Lincoln 50 MM City Of Norwich AC CON(A) 14 2:03:33 07:34 68.4
1 David Martin 36 MS Serpentine RC SER 15 2:05:09 07:40 60.4
1 Mark Alderson 41 MM Stamford Striders SAM 16 2:06:25 07:45 62.0
1 Andy Merrett 43 MM RAF Marham RAF 17 2:07:23 07:48 62.5
1 Adrian Sherwood 51 MM North Herts Road Runners NHR 18 2:07:36 07:49 66.8
1 Steve Rolfe 60 MM Norfolk Gazelles NGZ(R) 19 2:07:40 07:49 72.5
1 Jonathan Cordle 52 MM Norwich Road Runners NRR(A) 20 2:07:40 07:49 67.4
1 Susan Matthews 37 LM Ryston Runners RYS(L) 21 2:07:44 07:50 66.0
1 Peter Harvey 31 MS Wymondham AC WYM 22 2:07:51 07:50 58.7
1 Chris Eland 48 MM Garden City Runners GCR 23 2:08:14 07:51 64.8
1 Ben Letzer 38 MS Coltishall Jaguars COJ 24 2:08:59 07:54 59.3
1 Darren Shepherd 45 MM Framlingham Flyers FRA 25 2:09:51 07:57 62.4
1 Howard Olby 37 MS Old Greshamians GRE 26 2:11:46 08:04 57.7
1 Lisa Marriott 57 LM Ramsey Road Runners RAM 27 2:12:16 08:06 79.0
1 Darren Honour 47 MM Great Yarmouth Road Runners YAR 28 2:13:58 08:13 61.5
1 Gareth Robb 40 MM Paddock Wood AC PAD 29 2:16:20 08:21 57.0
1 John Haynes 61 MM Bishops Stortford RC STO 30 2:16:56 08:23 68.2
1 Ben Collison 34 MS West Norfolk AC WNA 31 2:18:35 08:29 54.2
1 Ian Moran 49 MM Riverside Runners RIV 32 2:18:55 08:31 60.3
1 Deborah English 37 LM Norwich Road Runners NRR(L) 33 2:20:52 08:38 59.9
1 Nick Askham 42 MM Tri Anglia TRA 34 2:22:23 08:43 55.5
1 John Chapman 48 MM Fenland Running Club FEN(B) 35 2:22:55 08:45 58.1
1 Andy Barber 49 MM Haverhill Running Club HAV 36 2:23:06 08:46 58.5
1 Myles Hague 35 MS Norwich Road Runners NRR(D) 37 2:25:13 08:54 51.9
1 Jeremy Navrady 50 MM Ryston Runners RYS(C) 38 2:25:52 08:56 57.9
1 Steve Sadd 57 MM Norfolk Gazelles NGZ(B) 39 2:25:56 08:57 61.7
1 Charlie Ritchie 61 MM Cambridge and Coleridge AC CAC(B) 40 2:26:35 08:59 63.7
1 Shaun Hurr 40 MM Reepham Runners REP(M) 41 2:30:08 09:12 51.8
1 Antony Orekogbe 40 MM Dereham Runners DER(A) 42 2:31:15 09:16 51.4
1 Sabina Spence 45 LM City Of Norwich AC CON(L) 43 2:31:42 09:18 59.2
1 Jen Armstrong 42 LM North Norfolk Beach Runners NNB(B) 44 2:32:36 09:21 57.2
1 Zac ONeil 37 MS Wellingborough & District AC. WEL 45 2:33:00 09:22 49.7
1 Barry Graves 58 MM Ely Runners ELY(B) 46 2:33:18 09:24 59.2
1 David Sawyer 60 MM Headington Road Runners HED 47 2:36:29 09:35 59.1
1 Sean West 29 MS Thetford AC THE 48 2:36:32 09:35 48.0
1 Jo Stephenson 51 LM Stowmarket Striders STM 49 2:37:38 09:40 61.2
1 Guy Simmonds 39 MS Pink and Blacks PIN 50 2:40:02 09:48 48.2
1 Simon King 58 MM Bedford Harriers BED(A) 51 2:44:35 10:05 55.2
1 Sean Symonds 50 MM Bungay Black Dog Running Club BUN 52 2:44:38 10:05 51.3
1 Daniel Shanks 42 MM Felixstowe Road Runners FRR 53 2:45:00 10:07 47.9
1 Philippa Rudd 52 LM Birketts Runners AC BIR 54 2:49:34 10:23 57.7
1 Ian Grimwood 63 MM Biggleswade AC BIG 55 2:52:04 10:33 55.4
1 Martin Strowger 49 MM Dereham Runners DER(B) 56 2:54:09 10:40 48.1
1 Andy Cowling 59 MM Thorney Running Club THO 57 2:59:59 11:02 50.9
1 Kieran Callaghan 36 MS Harwich Runners HAR 58 3:08:54 11:34 40.0
2 Tom Vickery 30 MS Cambridge and Coleridge AC CAC(A) 1 1:25:51 06:06 74.2
2 Steve Horton 36 MS Bedford Harriers BED(B) 2 1:28:10 06:16 73.1
2 Robin Webb 32 MS Ely Runners ELY(A) 3 1:29:38 06:23 71.1
2 Robert Simmonds 31 MS Ryston Runners RYS(A) 4 1:31:10 06:29 69.9
2 Neil Adams 39 MS North Norfolk Beach Runners NNB(A) 5 1:33:56 06:41 70.0
2 David Evans 26 MS Serpentine RC SER 6 1:36:16 06:51 66.2
2 Mark Haynes 39 MS Bure Valley Harriers BVH 7 1:37:35 06:56 67.4
2 John Walshaw 47 MM City Of Norwich AC CON(A) 8 1:39:22 07:04 70.6
2 Andrew Preston 51 MM Birketts Runners AC BIR 9 1:39:32 07:05 72.9
2 Karl Hiner 50 MM Riverside Runners RIV(A) 10 1:39:59 07:07 72.0
2 Mike Kendall 45 MM Riverside Runners RIV 11 1:40:53 07:11 68.4
2 Sam Laugher 32 MS RAF Marham RAF 12 1:41:10 07:12 63.0
2 Ed Sidgwick 27 MS Old Greshamians GRE 13 1:42:47 07:19 62.0
2 Michael Stacey 55 MM March AC MAR 14 1:42:59 07:19 73.0
2 Jared Bethell 33 MS Bishops Stortford RC STO 15 1:43:34 07:22 61.6
2 Jason Brunt 43 MM Norfolk Gazelles NGZ(R) 16 1:43:35 07:22 65.5
2 Leon Clement 32 MS London Frontrunners LFR 17 1:43:43 07:23 61.5
2 Maija Kozlova 33 LS Cambridge and Coleridge AC CAC(B) 18 1:44:52 07:28 67.8
2 Paul Sullivan 49 MM Norwich Road Runners NRR(B) 19 1:44:56 07:28 68.0
2 Colin Weller 45 MM Norwich Road Runners NRR(A) 20 1:45:04 07:28 65.7
2 Mark Watts 53 MM St Edmund Pacers SEP 21 1:45:58 07:32 69.7
2 Bob Grainger 36 MS Stowmarket Striders STM 22 1:47:03 07:37 60.2
2 Mark Louth 51 MM Thorney Running Club THO 23 1:47:19 07:38 67.6
2 Robin Brookes 47 MM Harwich Runners HAR 24 1:47:28 07:39 65.3
2 Mel Porter 49 MM Coltishall Jaguars COJ 25 1:47:43 07:40 66.2
2 Ben Jacobs 40 MM Felixstowe Road Runners FRR 26 1:47:52 07:40 61.4
2 Andrew Lane 60 MM Wymondham AC WYM 27 1:49:00 07:45 72.2
2 Martin Candish 43 MM Stamford Striders SAM 28 1:49:05 07:46 62.2
2 Bethan Everson 25 LS Fenland Running Club FEN(A) 29 1:49:29 07:47 64.6
2 Yusuf Firat 53 MM Haverhill Running Club HAV 30 1:51:34 07:56 66.2
2 Craig Goldie 48 MM Thetford AC THE 31 1:51:57 07:58 63.2
2 Adrian Woods 44 MM North Norfolk Beach Runners NNB(B) 32 1:52:16 07:59 61.0
2 Brad Smith 35 MS Garden City Runners GCR 33 1:53:17 08:03 56.6
2 John Tilston 41 MM Paddock Wood AC PAD 34 1:53:23 08:04 58.9
2 Mark Doughty 42 MM Ryston Runners RYS(C) 35 1:53:36 08:05 59.3
2 Philip Cooper 56 MM Reepham Runners REP(M) 36 1:53:41 08:05 66.7
2 Catherine Henery 52 LM Norwich Road Runners NRR(L) 37 1:56:15 08:16 71.1
2 Rob White 48 MM Ramsey Road Runners RAM 38 1:56:57 08:19 60.5
2 Helen Etherington 35 LM Wellingborough & District AC. WEL 39 1:57:33 08:22 60.8
2 Chris Hosier 40 MM Dereham Runners DER(A) 40 1:57:38 08:22 56.3
2 Andrew Thompson 57 MM Ely Runners ELY(B) 41 1:58:17 08:25 64.7
2 Jo Isbill 51 LM Ryston Runners RYS(L) 42 1:58:20 08:25 69.0
2 John Bone 70 MM Great Yarmouth Road Runners YAR 43 1:58:31 08:26 73.3
2 Howard Revell 53 MM Framlingham Flyers FRA 44 1:58:57 08:28 62.1
2 Ashley Hobbs 29 MS Norwich Road Runners NRR(D) 45 1:59:51 08:31 53.2
2 Matt Simmonds 37 MS Pink and Blacks PIN 46 2:00:39 08:35 53.7
2 Nick Franklin 29 MS West Norfolk AC WNA 47 2:01:58 08:40 52.3
2 Keith Moore 53 MM Dereham Runners DER(B) 48 2:02:10 08:41 60.5
2 Andy Ives 43 MM Tri Anglia TRA 49 2:02:18 08:42 55.5
2 Caroline Thrussel 53 LM North Herts Road Runners NHR 50 2:03:07 08:45 68.0
2 Kevin Byrne 62 MM Headington Road Runners HED 51 2:03:39 08:48 64.9
2 Hannah Monteverde 26 LS Norfolk Gazelles NGZ(B) 52 2:08:08 09:07 55.2
2 Jane Greenwood 61 LM Fenland Running Club FEN(B) 53 2:11:53 09:23 70.8
2 Robin Ashe 65 MM Bungay Black Dog Running Club BUN 54 2:14:52 09:36 61.3
2 Richard Watson 49 MM Bedford Harriers BED(A) 55 2:16:43 09:43 52.2
2 Laura Parry 28 LS City Of Norwich AC CON(L) 56 2:24:30 10:17 49.0
2 Richard Bulman 65 MM Reepham Runners REP 57 2:27:15 10:28 56.1
2 Juliet Grimwood 52 LM Biggleswade AC BIG 58 2:47:36 11:55 49.3
3 Robert Campbell 50 MM Ely Runners ELY(A) 1 0:36:54 06:24 76.7
3 Gareth Hunt 25 MS Ryston Runners RYS(A) 2 0:38:16 06:39 64.7
3 Aaron Rowland 17 MJ Paddock Wood AC PAD 3 0:39:30 06:51 65.7
3 Sally Cartwright 49 LM Bedford Harriers BED(B) 4 0:40:33 07:02 77.4
3 John Gay 56 MM North Norfolk Beach Runners NNB(A) 5 0:41:50 07:16 71.1
3 Lauren Bradshaw 32 LS Cambridge and Coleridge AC CAC(A) 6 0:41:54 07:16 67.1
3 Sarah Peachey 32 LS Norwich Road Runners NRR(A) 7 0:42:37 07:24 65.9
3 Tessa Pike 56 LM City Of Norwich AC CON(L) 8 0:42:50 07:26 80.1
3 Richard Sargeant 44 MM Norwich Road Runners NRR(B) 9 0:42:54 07:27 63.0
3 David Tuffnail 45 MM March AC MAR 10 0:43:19 07:31 62.8
3 Archie Barrington 15 MJ Harwich Runners HAR 11 0:43:48 07:36 61.0
3 Ashley Jarvis 18 MJ Dereham Runners DER(A) 12 0:44:41 07:45 57.3
3 Paul Taylor 50 MM Coltishall Jaguars COJ 13 0:44:45 07:46 63.3
3 Maire Irlam 51 LM Fenland Running Club FEN(A) 14 0:45:02 07:49 71.4
3 Maisie Pritchard 16 LJ Riverside Runners RIV(A) 15 0:45:26 07:53 63.8
3 Neville Knights 56 MM Dereham Runners DER(B) 16 0:45:34 07:55 65.3
3 Jeremy Boreham 45 MM North Norfolk Beach Runners NNB(B) 17 0:45:56 07:58 59.3
3 Chris Chapman 59 MM Ryston Runners RYS(C) 18 0:46:12 08:01 66.1
3 Ed Byard 35 MS Headington Road Runners HED 19 0:46:30 08:04 54.4
3 Debbie Tooke 44 LM Norwich Road Runners NRR(L) 20 0:46:44 08:07 63.8
3 Ellie Scott 27 LS North Herts Road Runners NHR 21 0:46:46 08:07 59.9
3 Sarah Adcock 42 LM City Of Norwich AC CON(A) 22 0:46:50 08:08 62.7
3 Hayley Hawes 35 LM Ryston Runners RYS(L) 23 0:47:11 08:11 60.0
3 Emma Jay 33 LS Norfolk Gazelles NGZ(R) 24 0:47:26 08:14 59.4
3 Mark Tayler 63 MM Birketts Runners AC BIR 25 0:47:58 08:20 65.9
3 Kevin Lu 32 MS London Frontrunners LFR 26 0:48:00 08:20 52.0
3 Ian Gooderham 49 MM St Edmund Pacers SEP 27 0:48:17 08:23 58.2
3 Lorna Aust 51 LM Stamford Striders SAM 28 0:48:27 08:25 66.4
3 Jessica Vincent 22 LS Great Yarmouth Road Runners YAR 29 0:48:35 08:26 57.7
3 Sam Hewson 35 MS Pink and Blacks PIN 30 0:48:39 08:27 52.0
3 Matthew Atkinson 30 MS RAF Marham RAF 31 0:48:49 08:29 50.9
3 Mick Wise 62 MM Garden City Runners GCR 32 0:49:13 08:33 63.7
3 Tim Coates 48 MM West Norfolk AC WNA 33 0:49:26 08:35 56.4
3 Steve Dickens 52 MM Tri Anglia TRA 34 0:49:37 08:37 58.0
3 Marianne Defernez 43 LM Wymondham AC WYM 35 0:51:04 08:52 57.9
3 Carol Le Roy 39 LM Haverhill Running Club HAV 36 0:51:19 08:55 56.1
3 Helen Ayres 27 LS Thorney Running Club THO 37 0:51:40 08:58 54.3
3 Bobbie Sauerzapf 57 LM Bungay Black Dog Running Club BUN 38 0:51:48 09:00 67.1
3 Vanessa Browne 47 LM Old Greshamians GRE 39 0:52:05 09:03 58.9
3 Richard Cadman 52 MM Reepham Runners REP(M) 40 0:52:05 09:03 55.3
3 Emily Smith 41 LM Norfolk Gazelles NGZ(B) 41 0:52:08 09:03 55.9
3 Katie Tween 31 LS Cambridge and Coleridge AC CAC(B) 42 0:52:14 09:04 53.7
3 Emma Fox 33 LS Bure Valley Harriers BVH 43 0:52:24 09:06 53.7
3 Laura Ali 39 LM Framlingham Flyers FRA 44 0:54:25 09:27 52.9
3 Emma Yarrow 44 LM Stowmarket Striders STM 45 0:55:01 09:33 54.2
3 Adam Etches 42 MM Ely Runners ELY(B) 46 0:55:10 09:35 48.2
3 Debashish Biswas 34 MS Serpentine RC SER 47 0:57:10 09:55 44.0
3 Tessa Morgan 51 LM Reepham Runners REP 48 0:58:28 10:09 55.0
3 Sue Last 56 LM Bishops Stortford RC STO 49 0:58:33 10:10 58.6
3 Janice Blake 55 LM Biggleswade AC BIG 50 0:59:14 10:17 57.1
3 Clare Slattery 29 LS Thetford AC THE 51 0:59:29 10:20 47.1
3 Colin Harris 47 MM Wellingborough & District AC. WEL 52 0:59:34 10:20 46.4
3 Samantha Prior 28 LS Ramsey Road Runners RAM 53 1:00:51 10:34 46.1
3 Jo Whelan 56 LM Felixstowe Road Runners FRR 54 1:01:00 10:35 56.2
3 Sheena Runham 46 LM Riverside Runners RIV 55 1:01:05 10:36 49.7
3 Stephen Brunton 36 MS Fenland Running Club FEN(B) 56 1:05:54 11:26 38.6
3 Judy Prior 68 LM Bedford Harriers BED(A) 57 1:10:30 12:14 57.9
3 Sam Reddy 49 LM Norwich Road Runners NRR(D) 58 1:22:56 14:24 37.8
4 Graeme Knott 37 MS Harwich Runners HAR 1 1:10:46 06:21 71.9
4 George Gay 21 MS City Of Norwich AC CON(A) 2 1:10:46 06:21 70.6
4 Tom Kingsnorth 36 MS St Edmund Pacers SEP 3 1:11:23 06:24 70.8
4 Lee Tatum 35 MS Ely Runners ELY(A) 4 1:14:37 06:42 67.4
4 Neil Tween 32 MS Cambridge and Coleridge AC CAC(B) 5 1:14:41 06:42 66.7
4 Tony Witmond 48 MM North Norfolk Beach Runners NNB(A) 6 1:14:45 06:43 74.2
4 Howard Bailey 32 MS Dereham Runners DER(A) 7 1:15:56 06:49 65.6
4 John Auld 34 MS North Herts Road Runners NHR 8 1:17:06 06:55 64.9
4 Charles Allen 39 MS Norwich Road Runners NRR(A) 9 1:18:32 07:03 65.7
4 Andrew Simmonds 35 MS Ryston Runners RYS(A) 10 1:18:41 07:04 63.9
4 Anna Folland 46 LM Bedford Harriers BED(B) 11 1:19:13 07:07 75.9
4 Paul Krause 27 MS Haverhill Running Club HAV 12 1:20:15 07:12 62.0
4 Ed Fancourt 49 MM Stamford Striders SAM 13 1:21:03 07:17 69.0
4 Rowena Leary 31 LS Norfolk Gazelles NGZ(R) 14 1:22:19 07:23 67.5
4 Dave Tandy 46 MM Norwich Road Runners NRR(B) 15 1:22:44 07:26 66.0
4 Tim Larke 43 MM Stowmarket Striders STM 16 1:22:51 07:26 64.3
4 Debra Wait 51 LM March AC MAR 17 1:24:04 07:33 75.7
4 Sean Bowen 51 MM Garden City Runners GCR 18 1:24:20 07:34 67.5
4 Mickael Hegesippe 44 MM Paddock Wood AC PAD 19 1:24:30 07:35 63.5
4 Andy Pond 51 MM Tri Anglia TRA 20 1:25:38 07:41 66.0
4 Chris Edwards 56 MM Reepham Runners REP(M) 21 1:25:57 07:43 69.1
4 Tony Savage 55 MM Ryston Runners RYS(C) 22 1:26:37 07:47 68.0
4 Phil Redden 64 MM Riverside Runners RIV(A) 23 1:26:39 07:47 73.8
4 Jo Davies 29 LS Cambridge and Coleridge AC CAC(A) 24 1:26:44 07:47 64.0
4 Maria Frykfors 24 LS Headington Road Runners HED 25 1:26:53 07:48 63.9
4 Steven Neaves 59 MM Bungay Black Dog Running Club BUN 26 1:27:59 07:54 69.4
4 Ben Gaskins 31 MS Coltishall Jaguars COJ 27 1:27:59 07:54 56.6
4 Paul Newell 51 MM Riverside Runners RIV 28 1:29:31 08:02 63.6
4 Louis Clabburn 43 MM Old Greshamians GRE 29 1:29:59 08:05 59.2
4 Penny Seeger 30 LS Ryston Runners RYS(L) 30 1:30:55 08:10 61.1
4 Jason Kelf 48 MM Norfolk Gazelles NGZ(B) 31 1:32:34 08:19 59.9
4 Pete Reed 35 MS RAF Marham RAF 32 1:32:57 08:21 54.1
4 Gary Stanley 61 MM Great Yarmouth Road Runners YAR 33 1:33:12 08:22 66.7
4 Silje Hovstad 38 LM City Of Norwich AC CON(L) 34 1:34:51 08:31 59.8
4 Jay Gilbert 38 LM Fenland Running Club FEN(A) 35 1:35:25 08:34 59.5
4 Chris Mcmahon 42 MM London Frontrunners LFR 36 1:35:59 08:37 55.1
4 Sally Cushing 51 LM Norwich Road Runners NRR(L) 37 1:36:34 08:40 65.9
4 Daniella Hart 25 LS Thorney Running Club THO 38 1:37:08 08:43 57.2
4 Tony Money 46 MM North Norfolk Beach Runners NNB(B) 39 1:37:13 08:44 56.1
4 Ian Kennedy 55 MM Framlingham Flyers FRA 40 1:37:51 08:47 60.2
4 Chris Read 35 MS Norwich Road Runners NRR(D) 41 1:37:59 08:48 51.3
4 Shaun Goode 53 MM Felixstowe Road Runners FRR 42 1:38:41 08:52 58.6
4 Dave Walker 46 MM Bure Valley Harriers BVH 43 1:39:08 08:54 55.0
4 Tony Jones 56 MM Bedford Harriers BED(A) 44 1:39:38 08:57 59.6
4 Matthew Freezer 27 MS Dereham Runners DER(B) 45 1:40:06 08:59 49.7
4 Charlie Barker 65 MM Ely Runners ELY(B) 46 1:40:14 09:00 64.4
4 Jayne Allen 49 LM Wymondham AC WYM 47 1:41:09 09:05 61.4
4 Andy Westhead 34 MS Pink and Blacks PIN 48 1:41:47 09:08 49.2
4 Luke Pinner 34 MS Fenland Running Club FEN(B) 49 1:42:38 09:13 48.8
4 Tony Tyler 55 MM Thetford AC THE 50 1:43:54 09:20 56.7
4 Richie Walker 50 MM West Norfolk AC WNA 51 1:44:03 09:20 54.2
4 Andrew Hedley 53 MM Biggleswade AC BIG 52 1:45:22 09:28 54.9
4 Mary Floate 40 LM Reepham Runners REP 53 1:46:06 09:31 54.1
4 Indranil Banerjee 45 MM Serpentine RC SER 54 1:48:06 09:42 50.1
4 James Terry 43 MM Wellingborough & District AC. WEL 55 1:50:38 09:56 48.1
4 Claire Hewson 41 LM Ramsey Road Runners RAM 56 1:50:52 09:57 52.1
4 Marie Hockley 53 LM Bishops Stortford RC STO 57 1:52:16 10:05 58.2
4 Caroline Tayler 59 LM Birketts Runners AC BIR 58 1:55:10 10:20 53.0
5 James ONeill 36 MS Ryston Runners RYS(A) 1 1:11:58 06:39 68.1
5 Scott Walford 46 MM Bure Valley Harriers BVH 2 1:13:34 06:48 72.0
5 Michael Gilbert 25 MS Haverhill Running Club HAV 3 1:15:13 06:57 64.2
5 Graham Anderson 34 MS Cambridge and Coleridge AC CAC(A) 4 1:16:34 07:05 63.5
5 John Keenan 44 MM London Frontrunners LFR 5 1:18:59 07:18 66.0
5 Karl Sherry 54 MM Norwich Road Runners NRR(B) 6 1:19:39 07:22 71.1
5 Kevin Willett 53 MM Bedford Harriers BED(B) 7 1:19:45 07:23 70.4
5 Mark Popple 25 MS Stamford Striders SAM 8 1:21:22 07:32 59.3
5 Richard Hill 40 MM Ely Runners ELY(A) 9 1:21:55 07:35 61.6
5 Chris Langton 49 MM City Of Norwich AC CON(A) 10 1:22:26 07:38 65.8
5 Martin Taylor 46 MM Paddock Wood AC PAD 11 1:24:18 07:48 62.8
5 Karl Chapman 47 MM Wymondham AC WYM 12 1:24:29 07:49 63.2
5 Rod Sinnott 49 MM Fenland Running Club FEN(A) 13 1:24:31 07:49 64.2
5 Ian Tuckwell 39 MS RAF Marham RAF 14 1:25:57 07:57 58.3
5 Will Honeybone 45 MM Ryston Runners RYS(C) 15 1:26:00 07:57 61.1
5 Carol Devlin 51 LM Dereham Runners DER(A) 16 1:26:47 08:02 71.2
5 Laurie Hurman 62 MM Headington Road Runners HED 17 1:27:43 08:07 69.4
5 Rob Casserley 44 MM Garden City Runners GCR 18 1:27:53 08:08 59.3
5 Alan Bushell 45 MM Coltishall Jaguars COJ 19 1:28:06 08:09 59.6
5 Andrew Barwick 37 MS March AC MAR 20 1:28:23 08:11 55.8
5 Michelle Brett 33 LS Ramsey Road Runners RAM 21 1:28:59 08:14 60.8
5 Darren Armstrong 42 MM North Norfolk Beach Runners NNB(A) 22 1:29:41 08:18 57.2
5 Neil Martin 45 MM Thorney Running Club THO 23 1:29:54 08:19 58.4
5 Paul Ridley 49 MM Riverside Runners RIV(A) 24 1:30:02 08:20 60.3
5 Graham Coulter 42 MM Framlingham Flyers FRA 25 1:32:06 08:31 55.7
5 Keith Brighty 53 MM Norwich Road Runners NRR(A) 26 1:33:41 08:40 59.9
5 Steve Atkins 51 MM St Edmund Pacers SEP 27 1:33:51 08:41 58.8
5 Andre Pittock 50 MM Fenland Running Club FEN(B) 28 1:34:32 08:45 57.9
5 Dudley Garner 34 MS Norfolk Gazelles NGZ(R) 29 1:37:30 09:01 49.8
5 Pauline Drewery 47 LM Ryston Runners RYS(L) 30 1:37:51 09:03 60.2
5 Mark Tinkler 58 MM Bedford Harriers BED(A) 31 1:39:08 09:10 59.2
5 James Mcfarlane 43 MM Norwich Road Runners NRR(D) 32 1:39:13 09:11 52.1
5 Louise Wilkinson 54 LM City Of Norwich AC CON(L) 33 1:39:32 09:12 64.5
5 Adrian Goode 52 LM Felixstowe Road Runners FRR 34 1:39:40 09:13 62.8
5 Gary Pillar 50 MM Great Yarmouth Road Runners YAR 35 1:39:44 09:14 54.9
5 Steven Rix 34 MS Dereham Runners DER(B) 36 1:39:59 09:15 48.6
5 Neil Mcdonald 55 MM Wellingborough & District AC. WEL 37 1:40:09 09:16 57.1
5 Andrew Pottruff 50 MM Bungay Black Dog Running Club BUN 38 1:41:43 09:25 53.8
5 Andrew Williams 32 MS Serpentine RC SER 39 1:42:58 09:32 47.0
5 Paul Harrison 61 MM Reepham Runners REP(M) 40 1:43:51 09:36 58.1
5 Emma Buckland 43 LM Cambridge and Coleridge AC CAC(B) 41 1:44:13 09:38 54.5
5 Sarah Atkinson 32 LS Old Greshamians GRE 42 1:46:08 09:49 50.9
5 Anne Ellen 61 LM Norfolk Gazelles NGZ(B) 43 1:46:17 09:50 66.4
5 Ian Cannons 44 MM Harwich Runners HAR 44 1:46:56 09:54 48.7
5 James Brown 40 MM Pink and Blacks PIN 45 1:47:37 09:57 46.9
5 Simon Nightingale 42 MM Ely Runners ELY(B) 46 1:47:52 09:59 47.5
5 Cliff Lear 51 MM Thetford AC THE 47 1:48:35 10:03 50.8
5 Matt Gingall 47 MM West Norfolk AC WNA 48 1:48:49 10:04 49.1
5 Maria Greaves 36 LM North Norfolk Beach Runners NNB(B) 49 1:49:20 10:07 49.9
5 Philip Chaplin 51 MM Bishops Stortford RC STO 50 1:50:12 10:12 50.1
5 Ron Ames 68 MM Stowmarket Striders STM 51 1:50:32 10:14 58.4
5 Frank Mcloughlin 53 MM Biggleswade AC BIG 52 1:51:32 10:19 50.4
5 Katt Riley 30 LS Tri Anglia TRA 53 1:53:10 10:28 47.6
5 Nicky Dowson 51 LM Norwich Road Runners NRR(L) 54 1:53:48 10:32 54.3
5 Jenni Egmore 49 LM Reepham Runners REP 55 1:55:36 10:42 52.1
5 Lesley Carroll 51 LM Riverside Runners RIV 56 2:04:13 11:29 49.7
5 Linda Aird 58 LM North Herts Road Runners NHR 57 2:05:51 11:39 53.8
5 Kitty Rosser 36 LM Birketts Runners AC BIR 58 2:12:52 12:17 41.1
6 Jonathan Escalante-Phillips 24 MS Cambridge and Coleridge AC CAC(A) 1 0:43:09 05:28 79.9
6 Logan Smith 18 MJ Dereham Runners DER(A) 2 0:43:55 05:34 81.2
6 James Senior 25 MS City Of Norwich AC CON(A) 3 0:44:54 05:41 76.8
6 Tom Bracegirdle 37 MS Ely Runners ELY(A) 4 0:46:02 05:50 77.3
6 Nigel Arnold 58 MM Norfolk Gazelles NGZ(R) 5 0:48:20 06:07 87.1
6 Adam Hills 39 MS Bedford Harriers BED(B) 6 0:50:11 06:21 71.9
6 Mark Edwards 50 MM Norwich Road Runners NRR(B) 7 0:52:35 06:39 74.8
6 Marcus Hawkins 43 MM Ryston Runners RYS(A) 8 0:52:50 06:41 70.4
6 Dean Blake 42 MM Coltishall Jaguars COJ 9 0:53:00 06:43 69.7
6 Sarah Shepheard 23 LS Paddock Wood AC PAD 10 0:53:03 06:43 73.5
6 Andy Sloan 37 MS North Norfolk Beach Runners NNB(A) 11 0:53:11 06:44 66.9
6 Joseph Lowe 41 MM London Frontrunners LFR 12 0:54:02 06:50 67.8
6 Cat Cummings 39 LM Wymondham AC WYM 13 0:56:49 07:12 70.5
6 Clyde Stratton 45 MM March AC MAR 14 0:56:57 07:13 66.4
6 Tony Cantle 56 MM Thetford AC THE 15 0:57:28 07:16 72.0
6 Pete Wood 35 MS Ely Runners ELY(B) 16 0:57:35 07:17 61.0
6 David Welsh 51 MM Norwich Road Runners NRR(D) 17 0:59:00 07:28 67.2
6 James Holmes 37 MS Pink and Blacks PIN 18 0:59:35 07:33 59.7
6 Claire Hoblyn 52 LM St Edmund Pacers SEP 19 0:59:47 07:34 75.7
6 Chris Gilbert 20 MJ Haverhill Running Club HAV 20 1:00:14 07:37 57.9
6 Deb Bryant 47 LM Biggleswade AC BIG 21 1:00:35 07:40 70.4
6 Tom Bartlett 38 MS Serpentine RC SER 22 1:00:41 07:41 59.0
6 Vhari King 38 LM Bure Valley Harriers BVH 23 1:01:21 07:46 64.9
6 Jason Snook 46 MM Old Greshamians GRE 24 1:01:53 07:50 61.6
6 Sharon Bardwell 46 LM Norwich Road Runners NRR(A) 25 1:01:55 07:50 68.2
6 Max Pearson 40 MM Fenland Running Club FEN(A) 26 1:02:22 07:54 58.3
6 Eve Casbard 42 LM Riverside Runners RIV(A) 27 1:02:44 07:56 65.0
6 Kat Burr 36 LM North Herts Road Runners NHR 28 1:02:47 07:57 62.9
6 Bradley Greeves 52 MM Reepham Runners REP(M) 29 1:03:13 08:00 63.3
6 Katherine Price 24 LS Birketts Runners AC BIR 30 1:04:01 08:06 60.9
6 Amy Johnson 25 LS Headington Road Runners HED 31 1:04:34 08:10 60.4
6 Juliette Meek 35 LM Ryston Runners RYS(C) 32 1:04:35 08:11 60.9
6 Elspeth Knott 66 LM Harwich Runners HAR 33 1:04:39 08:11 85.1
6 Gavin Lane 47 MM West Norfolk AC WNA 34 1:04:58 08:13 59.1
6 Adam Tingey 31 MS RAF Marham RAF 35 1:05:20 08:16 52.9
6 Sarah Boosey 33 LS Norwich Road Runners NRR(L) 36 1:05:23 08:17 59.9
6 Francesca Turner 21 LS Great Yarmouth Road Runners YAR 37 1:05:30 08:17 59.5
6 Chris Forster 19 MJ Riverside Runners RIV 38 1:05:32 08:18 53.8
6 Stephen Crafford 49 MM Bishops Stortford RC STO 39 1:06:46 08:27 58.4
6 Richard Garret 41 MM North Norfolk Beach Runners NNB(B) 40 1:06:50 08:28 54.8
6 Julia Baldwin 46 LM Stowmarket Striders STM 41 1:07:49 08:35 62.2
6 John Davis 63 MM Garden City Runners GCR 42 1:08:01 08:37 64.7
6 Anna Frostwick 37 LM Tri Anglia TRA 43 1:08:16 08:38 58.1
6 Vivienne Lain 49 LM City Of Norwich AC CON(L) 44 1:08:42 08:42 63.5
6 Julie Wacey 45 LM Ryston Runners RYS(L) 45 1:09:10 08:45 60.5
6 Michelle Gilbert 37 LM Fenland Running Club FEN(B) 46 1:09:47 08:50 56.8
6 Lisa Netto 40 LM Norfolk Gazelles NGZ(B) 47 1:10:10 08:53 57.4
6 Sian White 46 LM Ramsey Road Runners RAM 48 1:10:23 08:55 60.0
6 Mark Sargeantson 63 MM Framlingham Flyers FRA 49 1:11:36 09:04 61.5
6 Jenny King 58 LM Bedford Harriers BED(A) 50 1:13:34 09:19 66.6
6 Jonny Miles 34 MS Felixstowe Road Runners FRR 51 1:13:56 09:22 47.3
6 Gill Woodhouse 68 LM Dereham Runners DER(B) 52 1:14:01 09:22 76.7
6 Christine Ashe 55 LM Bungay Black Dog Running Club BUN 53 1:14:13 09:24 63.4
6 Louise Kemp 38 LM Wellingborough & District AC. WEL 54 1:14:31 09:26 53.5
6 Charlotte Mears 36 LM Reepham Runners REP 55 1:15:24 09:33 52.4
6 Celina Silver 47 LM Stamford Striders SAM 56 1:15:34 09:34 56.4
6 Becky Wilburn 43 LM Cambridge and Coleridge AC CAC(B) 57 1:17:52 09:51 52.8
6 Leigh Wisdom 29 LS Thorney Running Club THO 58 1:20:30 10:11 48.4
7 Ben Russell 26 MS Norwich Road Runners NRR(A) 1 0:53:08 05:45 76.8
7 Malcolm Tuff 51 MM Ryston Runners RYS(A) 2 0:55:10 05:58 84.8
7 Ed Moffett 29 MS Cambridge and Coleridge AC CAC(A) 3 0:55:57 06:03 72.9
7 Jon Kemp 45 MM Wellingborough & District AC. WEL 4 0:56:00 06:04 79.5
7 Sarah Stradling 41 LM City Of Norwich AC CON(A) 5 0:56:19 06:06 84.5
7 Simon Dobbs 51 MM Norwich Road Runners NRR(B) 6 0:59:10 06:24 79.1
7 Jamie Seamark 44 MM North Norfolk Beach Runners NNB(A) 7 0:59:46 06:28 73.9
7 Dale Hurren 58 MM Norfolk Gazelles NGZ(R) 8 1:00:02 06:30 82.8
7 Kirstie Sharman 40 LM Bedford Harriers BED(B) 9 1:00:08 06:30 78.6
7 Lee Thompson 27 MS Ely Runners ELY(A) 10 1:00:11 06:31 67.8
7 James Ridger 37 MS Paddock Wood AC PAD 11 1:00:34 06:33 69.1
7 James Lambett 37 MS Coltishall Jaguars COJ 12 1:02:04 06:43 67.5
7 Matt Stone 45 MM Bure Valley Harriers BVH 13 1:03:04 06:50 70.6
7 Alan Routledge 53 MM Garden City Runners GCR 14 1:04:20 06:58 74.0
7 Elizabeth Daly 33 LS Dereham Runners DER(A) 15 1:04:39 07:00 71.1
7 Wayne Stimson 43 MM March AC MAR 16 1:04:58 07:02 67.5
7 Steve Mckeown 47 MM North Herts Road Runners NHR 17 1:05:15 07:04 69.4
7 Jeremy Amies 49 MM Norwich Road Runners NRR(D) 18 1:05:24 07:05 70.4
7 Andrew Corti 45 MM London Frontrunners LFR 19 1:06:12 07:10 67.3
7 Paul Evans 55 MM Reepham Runners REP(M) 20 1:07:40 07:19 70.3
7 Penny Studley 43 LM Great Yarmouth Road Runners YAR 21 1:07:50 07:20 71.1
7 Paul Edwards 52 MM West Norfolk AC WNA 22 1:08:03 07:22 69.3
7 Ruth Gaunt 49 LM Norwich Road Runners NRR(L) 23 1:10:15 07:36 72.9
7 Adrian Hall 52 MM Wymondham AC WYM 24 1:10:18 07:36 67.1
7 Bill Banner 50 MM Haverhill Running Club HAV 25 1:10:21 07:37 65.9
7 Jim Hayes 70 MM North Norfolk Beach Runners NNB(B) 26 1:10:31 07:38 79.0
7 Ian Rodgers 50 MM Bishops Stortford RC STO 27 1:10:35 07:38 65.7
7 Ellen Connolly 36 LM Fenland Running Club FEN(A) 28 1:10:48 07:40 65.5
7 Craig Moore 28 MS Dereham Runners DER(B) 29 1:10:49 07:40 57.6
7 Alex French 40 LM City Of Norwich AC CON(L) 30 1:11:22 07:43 66.2
7 Dave Langley 35 MS RAF Marham RAF 31 1:12:15 07:49 57.3
7 Ricky Peacher 40 MM Framlingham Flyers FRA 32 1:12:27 07:50 59.1
7 Annie Baldwin 55 LM Ryston Runners RYS(L) 33 1:12:30 07:51 76.2
7 Rachael Leah 35 LM Cambridge and Coleridge AC CAC(B) 34 1:12:39 07:52 63.6
7 Nick Fairclough 45 MM Serpentine RC SER 35 1:12:52 07:53 61.1
7 Nicholas Smith 50 MM Stamford Striders SAM 36 1:13:00 07:54 63.5
7 Nicola Jones 45 LM Riverside Runners RIV(A) 37 1:13:39 07:58 66.6
7 Julia Norman 41 LM Ryston Runners RYS(C) 38 1:14:08 08:01 64.2
7 Sarah Golding 52 LM St Edmund Pacers SEP 39 1:14:31 08:04 71.3
7 Stephen Burbidge 32 MS Harwich Runners HAR 40 1:15:12 08:08 54.4
7 Glenn Proctor 44 MM Stowmarket Striders STM 41 1:15:27 08:10 58.6
7 Lynn Featherstone 34 LS Headington Road Runners HED 42 1:15:29 08:10 61.0
7 Sabrina Norton 38 LM Bungay Black Dog Running Club BUN 43 1:15:40 08:11 61.8
7 Nina Atkinson 42 LM Reepham Runners REP 44 1:16:13 08:15 62.8
7 Gary Fairhurst 38 MS Biggleswade AC BIG 45 1:17:02 08:20 54.8
7 Ian Mulcahy 53 MM Riverside Runners RIV 46 1:17:04 08:20 61.7
7 Jen Young 36 LM Pink and Blacks PIN 47 1:17:42 08:25 59.6
7 Alex Rothwell 55 MM Bedford Harriers BED(A) 48 1:20:15 08:41 60.3
7 Julie London 49 LM Norfolk Gazelles NGZ(B) 49 1:22:20 08:55 62.2
7 Matt Saunders 40 MM Felixstowe Road Runners FRR 50 1:22:37 08:56 51.8
7 Janice Coglin-Hibbert 43 LM Tri Anglia TRA 51 1:22:57 08:59 58.2
7 Tom Newcombe 38 MS Birketts Runners AC BIR 52 1:23:25 09:02 50.6
7 Dominic Atkinson 34 MS Old Greshamians GRE 53 1:25:53 09:18 48.0
7 Stephen Starr 49 MM Ely Runners ELY(B) 54 1:26:26 09:21 53.2
7 Gill Paremain 66 LM Thetford AC THE 55 1:28:09 09:32 73.2
7 Ian Davies 62 MM Thorney Running Club THO 56 1:28:34 09:35 58.2
7 Larissa Follen 42 LM Fenland Running Club FEN(B) 57 1:29:55 09:44 53.3
7 Helen Mcclean 46 LM Ramsey Road Runners RAM 58 1:31:33 09:54 54.1
8 Stephane Lustig 39 LM North Norfolk Beach Runners NNB(A) 1 0:45:08 06:00 76.1
8 Matt Frary 43 MM Norwich Road Runners NRR(B) 2 0:48:18 06:25 73.3
8 Pete Johnson 62 MM Ryston Runners RYS(A) 3 0:48:18 06:25 86.0
8 Patrick Lock 27 MS Wymondham AC WYM 4 0:50:00 06:39 65.7
8 Mark Solway 48 MM City Of Norwich AC CON(A) 5 0:50:04 06:39 73.6
8 Rui Gomes 35 MS Ely Runners ELY(A) 6 0:50:06 06:40 66.7
8 Renee Allen 41 LM Bedford Harriers BED(B) 7 0:50:10 06:40 76.6
8 Paul Hensby 51 MM March AC MAR 8 0:50:48 06:45 74.3
8 Charles George 16 MJ Paddock Wood AC PAD 9 0:51:02 06:47 68.3
8 Keith Pritchard 48 MM Riverside Runners RIV(A) 10 0:51:07 06:48 72.1
8 Dave Kellaway 55 MM Dereham Runners DER(A) 11 0:51:12 06:49 76.3
8 David Bray 44 MM Haverhill Running Club HAV 12 0:51:34 06:51 69.2
8 Matthew Dawson 35 MS RAF Marham RAF 13 0:51:41 06:52 64.7
8 Victoria Coe 29 LS Cambridge and Coleridge AC CAC(A) 14 0:51:55 06:54 71.2
8 Anna Hoogkamer 21 LS City Of Norwich AC CON(L) 15 0:52:29 06:59 70.4
8 Peter Bennet 52 MM Cambridge and Coleridge AC CAC(B) 16 0:53:25 07:06 71.3
8 Mel Snare 43 LM Framlingham Flyers FRA 17 0:53:45 07:09 72.6
8 Bob Hammond 40 MM Old Greshamians GRE 18 0:53:54 07:10 64.2
8 Brian Kearsey 68 MM Stamford Striders SAM 19 0:54:21 07:14 80.8
8 Vicky Quantrill 42 LM Great Yarmouth Road Runners YAR 20 0:54:23 07:14 71.2
8 Simon Hardy 54 MM Serpentine RC SER 21 0:54:52 07:18 70.6
8 Sachin Shah 39 MS London Frontrunners LFR 22 0:55:37 07:24 61.8
8 Mark Clues 49 MM Tri Anglia TRA 23 0:55:37 07:24 66.8
8 Stacey Harper 38 LM Norwich Road Runners NRR(L) 24 0:55:45 07:25 67.8
8 Sarah Stubbs 41 LM Bure Valley Harriers BVH 25 0:55:50 07:25 68.9
8 Alison Stewart 58 LM Norwich Road Runners NRR(A) 26 0:56:07 07:28 82.8
8 Sharon Perry 44 LM St Edmund Pacers SEP 27 0:56:11 07:28 70.0
8 Martin Yeomans 65 MM Birketts Runners AC BIR 28 0:56:14 07:29 75.9
8 Nicky Jennings 44 LM Fenland Running Club FEN(A) 29 0:56:23 07:30 69.7
8 Pete Young 37 MS Pink and Blacks PIN 30 0:56:32 07:31 59.9
8 Rebecca Maun 47 LM North Norfolk Beach Runners NNB(B) 31 0:56:48 07:33 71.2
8 Barbara Sayers 44 LM North Herts Road Runners NHR 32 0:57:50 07:41 68.0
8 Shirley Ball 62 LM Bishops Stortford RC STO 33 0:59:13 07:52 83.0
8 Linda Marshall 51 LM Ryston Runners RYS(L) 34 0:59:19 07:53 71.5
8 Amelia Whiting 39 LM Norfolk Gazelles NGZ(R) 35 1:00:25 08:02 62.9
8 Anna Rust 23 LS Bedford Harriers BED(A) 36 1:01:05 08:07 60.5
8 Sarah Bradley 53 LM Norwich Road Runners NRR(D) 37 1:01:41 08:12 70.5
8 Bethan Mose 38 LM Garden City Runners GCR 38 1:01:53 08:14 61.1
8 Sally Lee 34 LS Dereham Runners DER(B) 39 1:02:19 08:17 59.7
8 Marie-Anne Fischer 55 LM Headington Road Runners HED 40 1:03:41 08:28 70.1
8 Eddie Barrett 48 MM Ramsey Road Runners RAM 41 1:03:46 08:29 57.8
8 Imogen Lees 42 LM Norfolk Gazelles NGZ(B) 42 1:03:49 08:29 60.7
8 Sarah Partridge 60 LM Ryston Runners RYS(C) 43 1:03:58 08:30 74.7
8 Roland Knott 66 MM Harwich Runners HAR 44 1:04:23 08:34 66.9
8 Paul Gerber 49 MM Coltishall Jaguars COJ 45 1:05:06 08:39 57.1
8 Jo West 52 LM Reepham Runners REP(M) 46 1:05:25 08:42 65.6
8 Sally Edwards 51 LM West Norfolk AC WNA 47 1:06:03 08:47 64.2
8 Roddie Shepherd 64 MM Ely Runners ELY(B) 48 1:06:18 08:49 63.8
8 Wendy Hughes 56 LM Stowmarket Striders STM 49 1:07:04 08:55 67.4
8 Hayley Thompson 36 LM Reepham Runners REP 50 1:08:49 09:09 54.4
8 Joanne Clarke 37 LM Fenland Running Club FEN(B) 51 1:09:16 09:13 54.3
8 Ian Mann 54 MM Wellingborough & District AC. WEL 52 1:09:49 09:17 55.5
8 Michaela Ridley 47 LM Riverside Runners RIV 53 1:10:27 09:22 57.4
8 Liz Beighton 42 LM Felixstowe Road Runners FRR 54 1:12:04 09:35 53.7
8 Laura Greenwood 47 LM Thorney Running Club THO 55 1:13:58 09:50 54.7
8 Sarah Sparkes 43 LM Bungay Black Dog Running Club BUN 56 1:14:36 09:55 52.3
8 Steve Norbury 48 MM Thetford AC THE 57 1:16:46 10:13 48.0
8 Simon Strong 46 MM Biggleswade AC BIG 58 1:16:49 10:13 47.2
9 Matt Slater 32 MS Cambridge and Coleridge AC CAC(A) 1 1:37:40 05:53 78.5
9 Alan Darby 32 MS Ely Runners ELY(A) 2 1:38:45 05:57 77.6
9 Mark Grubb 32 MS Norfolk Gazelles NGZ(R) 3 1:39:11 05:58 77.3
9 Andy Kett 39 MS North Norfolk Beach Runners NNB(A) 4 1:44:42 06:18 75.2
9 Stuart Dare 39 MS Bedford Harriers BED(B) 5 1:45:02 06:20 75.0
9 John Scoggins 35 MS City Of Norwich AC CON(A) 6 1:45:35 06:22 72.8
9 Jack Gillick 29 MS Wymondham AC WYM 7 1:46:13 06:24 72.2
9 Malcolm Pritchard 45 MM Riverside Runners RIV(A) 8 1:48:20 06:32 76.3
9 Darren Sunter 40 MM North Herts Road Runners NHR 9 1:49:29 06:36 72.5
9 Andrew Brett 33 MS Ramsey Road Runners RAM 10 1:50:19 06:39 69.5
9 Nic Bensley 46 MM Ryston Runners RYS(A) 11 1:50:27 06:39 75.5
9 Karl Hayer 40 MM London Frontrunners LFR 12 1:51:31 06:43 71.2
9 Russell Casey 39 MS Garden City Runners GCR 13 1:51:36 06:43 70.5
9 Daniel Grimwood 40 MM Paddock Wood AC PAD 14 1:53:29 06:50 69.9
9 Geraldine Larham 46 LM March AC MAR 15 1:53:51 06:52 81.4
9 Matt Ironside 33 MS Bishops Stortford RC STO 16 1:54:22 06:53 67.0
9 Graham Milham 40 MM Fenland Running Club FEN(A) 17 1:56:42 07:02 68.0
9 Stew Kelly 40 MM West Norfolk AC WNA 18 1:57:22 07:04 67.6
9 Nick Stephens 53 MM Stowmarket Striders STM 19 1:57:45 07:06 75.2
9 Stewart Robins 49 MM Ryston Runners RYS(C) 20 1:58:34 07:09 72.1
9 Peter Nelson 41 MM Coltishall Jaguars COJ 21 2:01:19 07:18 65.9
9 Simon Bekker 41 MM Great Yarmouth Road Runners YAR 22 2:01:30 07:19 65.8
9 Andrew Parsons 37 MS Cambridge and Coleridge AC CAC(B) 23 2:01:39 07:20 63.8
9 Lesley Robins 44 LM Ryston Runners RYS(L) 24 2:01:42 07:20 74.5
9 Nick Sinnott 44 MM Wellingborough & District AC. WEL 25 2:02:18 07:22 67.0
9 Graham Watering 43 MM Norwich Road Runners NRR(B) 26 2:03:38 07:27 65.8
9 Patrick Mace 54 MM Norwich Road Runners NRR(D) 27 2:03:42 07:27 72.2
9 Stewart White 39 MS St Edmund Pacers SEP 28 2:04:09 07:29 63.4
9 Paul Marriage 44 MM Old Greshamians GRE 29 2:06:14 07:36 64.9
9 Paul Davies 47 MM Biggleswade AC BIG 30 2:06:24 07:37 66.5
9 Tessa Jones 50 LM City Of Norwich AC CON(L) 31 2:07:11 07:40 76.5
9 Louise Juby 36 LM Dereham Runners DER(A) 32 2:08:59 07:46 66.4
9 Eamonn Dorling 61 MM Thorney Running Club THO 33 2:09:17 07:47 73.8
9 Vince Butler 47 MM Tri Anglia TRA 34 2:09:43 07:49 64.8
9 Jacky Walsingham 43 LM RAF Marham RAF 35 2:09:48 07:49 69.2
9 Louise White 40 LM Thetford AC THE 36 2:10:51 07:53 67.0
9 Emily Haughan 37 LM North Norfolk Beach Runners NNB(B) 37 2:11:06 07:54 65.7
9 Matt Crane 39 MS Bure Valley Harriers BVH 38 2:11:36 07:56 59.8
9 Andy Hawes 37 MS Reepham Runners REP 39 2:13:44 08:03 58.0
9 Dean Clark 20 MJ Fenland Running Club FEN(B) 40 2:14:19 08:05 57.8
9 David Crosthwaite 48 MM Headington Road Runners HED 41 2:15:12 08:09 62.7
9 Ruth Steele 49 LM Norwich Road Runners NRR(L) 42 2:16:10 08:12 70.6
9 David Mould 50 MM Ely Runners ELY(B) 43 2:16:24 08:13 63.2
9 Jamie Randall 50 MM Haverhill Running Club HAV 44 2:16:52 08:15 63.0
9 David Gilbert 54 MM Bungay Black Dog Running Club BUN 45 2:17:55 08:18 64.8
9 Joe Dixon 33 MS Pink and Blacks PIN 46 2:19:28 08:24 55.0
9 Chris Deadman 33 MS Stamford Striders SAM 47 2:19:29 08:24 55.0
9 Ian Kingstone 50 MM Bedford Harriers BED(A) 48 2:22:03 08:33 60.7
9 Helen Salmon 50 LM Norfolk Gazelles NGZ(B) 49 2:23:00 08:37 68.0
9 Sarah Maisey 38 LM Serpentine RC SER 50 2:25:24 08:46 59.5
9 Philip Websdale 43 MM Dereham Runners DER(B) 51 2:26:53 08:51 55.4
9 Natalie Fairbairn 45 LM Riverside Runners RIV 52 2:28:38 08:57 61.7
9 Carl Willimott 47 MM Reepham Runners REP(M) 53 2:29:29 09:00 56.2
9 Simon Wiggins 44 MM Felixstowe Road Runners FRR 54 2:33:50 09:16 53.3
9 Emily Beavis 21 LS Norwich Road Runners NRR(A) 55 2:39:22 09:36 52.9
9 Jo Parden 49 LM Framlingham Flyers FRA 56 2:39:42 09:37 60.2
9 Clare Mckenna 25 LS Harwich Runners HAR 57 2:53:55 10:29 48.5
9 Runner Unknown 40 MM Birketts Runners AC BIR 58 2:58:55 10:47 44.4
10 Matt Bidwell 44 MM City Of Norwich AC CON(A) 1 1:46:45 05:53 82.5
10 Colin Tricker 35 MS Paddock Wood AC PAD 2 1:54:28 06:19 72.2
10 Jeremy Rodgers 42 MM Norfolk Gazelles NGZ(R) 3 1:58:22 06:32 73.2
10 David Chesterman 26 MS Ely Runners ELY(A) 4 1:58:25 06:32 69.7
10 Sam Williams 38 MS Riverside Runners RIV(A) 5 1:58:33 06:32 70.8
10 Neil White 45 MM Cambridge and Coleridge AC CAC(A) 6 1:59:56 06:37 74.0
10 Pete Graham 31 MS Bedford Harriers BED(B) 7 2:02:03 06:44 67.6
10 Daniel Guppy 35 MS Ryston Runners RYS(A) 8 2:02:32 06:46 67.5
10 Tom White 34 MS St Edmund Pacers SEP 9 2:03:59 06:50 66.6
10 Sean Connolly 47 MM Fenland Running Club FEN(A) 10 2:05:44 06:56 71.8
10 Vinnie Purdy 40 MM North Norfolk Beach Runners NNB(A) 11 2:06:31 06:59 67.4
10 Shaun Webb 42 MM Reepham Runners REP(M) 12 2:07:57 07:03 67.7
10 Paul Cooke 39 MS Biggleswade AC BIG 13 2:08:05 07:04 66.0
10 Darren Matussa 40 MM North Herts Road Runners NHR 14 2:09:50 07:10 65.7
10 Colin Robilliard 63 MM Bure Valley Harriers BVH 15 2:10:08 07:11 80.4
10 Kevin Mace 54 MM Norwich Road Runners NRR(B) 16 2:11:08 07:14 73.2
10 Crossley Eccles 37 MS Pink and Blacks PIN 17 2:11:13 07:14 63.5
10 Sean Jermy 28 MS Great Yarmouth Road Runners YAR 18 2:12:04 07:17 62.5
10 Lee Carey 35 MS March AC MAR 19 2:13:05 07:20 62.1
10 Jon Wiles 44 MM Bungay Black Dog Running Club BUN 20 2:13:53 07:23 65.8
10 Gary Finch 47 MM Bedford Harriers BED(A) 21 2:17:12 07:34 65.8
10 Nicky Wnek 45 LM Ryston Runners RYS(L) 22 2:17:21 07:35 72.7
10 Ian Elden 42 MM Haverhill Running Club HAV 23 2:17:41 07:36 62.9
10 Neville Hawkins 53 MM Cambridge and Coleridge AC CAC(B) 24 2:17:52 07:36 69.0
10 Rob Dilley 37 MS Garden City Runners GCR 25 2:18:19 07:38 60.3
10 Neil Hewson 43 MM Ramsey Road Runners RAM 26 2:18:33 07:39 63.0
10 Guzel Sari 35 MS Dereham Runners DER(A) 27 2:18:57 07:40 59.5
10 Dave Aust 51 MM Stamford Striders SAM 28 2:19:40 07:42 67.0
10 Chrissie Spooner 45 LM North Norfolk Beach Runners NNB(B) 29 2:22:31 07:52 70.1
10 James Stenning 37 MS London Frontrunners LFR 30 2:22:59 07:53 58.3
10 Michael Timm 30 MS Birketts Runners AC BIR 31 2:23:16 07:54 57.6
10 Jon Kemp 36 MS Norwich Road Runners NRR(A) 32 2:23:21 07:54 57.9
10 Sam Kingston 48 MM Old Greshamians GRE 33 2:24:03 07:57 63.2
10 Gary Walker 64 MM RAF Marham RAF 34 2:25:25 08:01 72.6
10 James Howlett 43 MM Framlingham Flyers FRA 35 2:25:42 08:02 60.0
10 Scott Shrubsall 44 MM Coltishall Jaguars COJ 36 2:25:54 08:03 60.4
10 Neil Watson 44 MM West Norfolk AC WNA 37 2:27:45 08:09 59.6
10 Sarah Gauvin 45 LM Fenland Running Club FEN(B) 38 2:28:26 08:11 67.3
10 Jon Beverley 36 MS Reepham Runners REP 39 2:28:53 08:13 55.7
10 Emma Potter-Campbell 46 LM Dereham Runners DER(B) 40 2:29:02 08:13 67.8
10 Paul Baird 45 MM Riverside Runners RIV 41 2:30:27 08:18 59.0
10 Penny Edwards 61 LM Norwich Road Runners NRR(L) 42 2:31:47 08:22 81.3
10 Neil Bunnage 50 MM Norwich Road Runners NRR(D) 43 2:32:33 08:25 60.8
10 Mark Bonham 48 MM Wellingborough & District AC. WEL 44 2:33:29 08:28 59.4
10 Barakat Jassem 38 MS Serpentine RC SER 45 2:33:38 08:28 54.6
10 Charlotte Wasp 35 LM Stowmarket Striders STM 46 2:34:47 08:32 59.9
10 Carly Jermy 37 LM City Of Norwich AC CON(L) 47 2:37:52 08:42 59.2
10 Bekah Cranch 24 LS Bishops Stortford RC STO 48 2:38:08 08:43 57.9
10 Terry Moat 49 MM Thorney Running Club THO 49 2:38:35 08:45 57.9
10 Jen Rudd 43 LM Wymondham AC WYM 50 2:38:49 08:46 61.6
10 Barry Smith 51 MM Ryston Runners RYS(C) 51 2:39:00 08:46 58.8
10 Paul Rayner 55 MM Thetford AC THE 52 2:41:35 08:55 60.0
10 John Foster 56 MM Ely Runners ELY(B) 53 2:48:31 09:18 58.1
10 Simon Merrick 42 MM Felixstowe Road Runners FRR 54 2:52:30 09:31 50.2
10 Ulen Neale 45 MM Headington Road Runners HED 55 2:53:02 09:33 51.3
10 Michael Briggs 46 MM Tri Anglia TRA 56 2:56:05 09:43 50.9
10 Steve Corbould 57 MM Norfolk Gazelles NGZ(B) 57 3:12:22 10:37 51.3
10 Paul Kerrison 50 MM Harwich Runners HAR 58 3:30:05 11:35 44.1
11 Axel Finke 29 MS Cambridge and Coleridge AC CAC(A) 1 1:12:38 05:50 77.1
11 Warren Armstrong 43 MM Ryston Runners RYS(A) 2 1:18:34 06:19 76.2
11 Maria Heslop 48 LM Paddock Wood AC PAD 3 1:19:16 06:22 87.2
11 Lawrence Wade 42 MM Bure Valley Harriers BVH 4 1:20:46 06:29 73.5
11 Kyle Chesterman 28 MS Riverside Runners RIV(A) 5 1:21:25 06:32 68.8
11 Martin Horlock 42 MM Norwich Road Runners NRR(B) 6 1:21:33 06:33 72.8
11 Ashley Dennett 19 MJ City Of Norwich AC CON(A) 7 1:21:34 06:33 70.3
11 Jamie Conyard 29 MS Norwich Road Runners NRR(A) 8 1:21:38 06:33 68.6
11 Chris Parker 34 MS North Norfolk Beach Runners NNB(A) 9 1:22:11 06:36 68.5
11 Tim Sexton 45 MM Norfolk Gazelles NGZ(R) 10 1:22:20 06:37 73.9
11 Phil Jamieson 31 MS Bedford Harriers BED(B) 11 1:23:28 06:42 67.1
11 Andrew Larham 58 MM March AC MAR 12 1:24:05 06:45 80.9
11 Shane Cullinan 42 MM London Frontrunners LFR 13 1:24:16 06:46 70.5
11 Steve Brooke 48 MM Felixstowe Road Runners FRR 14 1:25:48 06:53 72.7
11 Martin Stringfellow 43 MM Wymondham AC WYM 15 1:25:50 06:54 69.7
11 Jason Mann 50 MM Ely Runners ELY(A) 16 1:26:13 06:56 73.5
11 Tim Chapman 51 MM Fenland Running Club FEN(A) 17 1:26:15 06:56 74.1
11 Mark Jones 57 MM Headington Road Runners HED 18 1:27:01 06:59 77.5
11 Andrew Baker 49 MM Great Yarmouth Road Runners YAR 19 1:28:41 07:07 70.9
11 Craig Rogers 39 MS Dereham Runners DER(A) 20 1:28:46 07:08 65.3
11 Stephen Mead 64 MM Stowmarket Striders STM 21 1:28:49 07:08 81.0
11 Ben Churchman 32 MS RAF Marham RAF 22 1:29:46 07:13 62.4
11 Miranda Reynolds 43 LM Ely Runners ELY(B) 23 1:29:59 07:14 73.2
11 Karl Wright 35 MS Thetford AC THE 24 1:30:36 07:17 62.4
11 James Beadle 38 MS Reepham Runners REP 25 1:30:54 07:18 63.3
11 Yvonne Youngman 43 LM Stamford Striders SAM 26 1:31:20 07:20 72.1
11 Siobhan Rootes 29 LS Haverhill Running Club HAV 27 1:32:30 07:26 67.5
11 Geraldine Clarke 47 LM Framlingham Flyers FRA 28 1:34:49 07:37 72.1
11 Clare Meraz 34 LS Serpentine RC SER 29 1:35:00 07:38 66.2
11 Mike Hankinson 55 MM St Edmund Pacers SEP 30 1:35:02 07:38 69.7
11 Les Scott 58 MM Ryston Runners RYS(C) 31 1:35:18 07:39 71.4
11 Mark Winfield 49 MM Tri Anglia TRA 32 1:36:06 07:43 65.4
11 Hannah Fisher 31 LS North Herts Road Runners NHR 33 1:36:18 07:44 64.9
11 Lorraine Marshall 49 LM City Of Norwich AC CON(L) 34 1:37:00 07:47 72.0
11 Stewart Marden 54 MM Coltishall Jaguars COJ 35 1:37:04 07:48 67.6
11 Giles Hawthorne 42 MM Biggleswade AC BIG 36 1:37:35 07:50 60.8
11 Jan Manning 37 LM Ryston Runners RYS(L) 37 1:40:46 08:06 63.1
11 Lisa Owen 37 LM Norwich Road Runners NRR(L) 38 1:41:57 08:11 62.3
11 Andrew Hammond 60 MM Norfolk Gazelles NGZ(B) 39 1:42:03 08:12 67.9
11 Noel Jones 53 MM Birketts Runners AC BIR 40 1:42:58 08:16 63.2
11 David Alderson 51 MM Cambridge and Coleridge AC CAC(B) 41 1:43:43 08:20 61.7
11 Matt Unwin 40 MM Pink and Blacks PIN 42 1:44:52 08:25 55.7
11 Dave Spooner 43 MM North Norfolk Beach Runners NNB(B) 43 1:44:58 08:26 57.0
11 Peter Gowing 48 MM Reepham Runners REP(M) 44 1:45:20 08:28 59.2
11 Ben Davies 37 MS Thorney Running Club THO 45 1:45:48 08:30 54.0
11 Michael Barrett 60 MM Dereham Runners DER(B) 46 1:46:46 08:35 64.9
11 Johan Preis 49 MM Garden City Runners GCR 47 1:46:59 08:36 58.8
11 Richard King 47 MM West Norfolk AC WNA 48 1:49:18 08:47 56.6
11 Jon Rowell 44 MM Fenland Running Club FEN(B) 49 1:53:12 09:06 53.3
11 Steve Crane 60 MM Bedford Harriers BED(A) 50 1:55:08 09:15 60.2
11 Natasha Walsh 30 LS Norwich Road Runners NRR(D) 51 1:55:32 09:17 54.1
11 Dani Welter 33 LS Bishops Stortford RC STO 52 1:57:19 09:25 53.5
11 Bridget Shaw 28 LS Bungay Black Dog Running Club BUN 53 1:57:35 09:27 53.1
11 Martin Kirk 47 MM Ramsey Road Runners RAM 54 1:58:07 09:29 52.3
11 Simon Cooper 51 MM Old Greshamians GRE 55 1:58:09 09:29 54.1
11 Rachel Roberts 45 LM Harwich Runners HAR 56 1:59:10 09:34 56.2
11 Paul Ruddlesdin 47 MM Riverside Runners RIV 57 2:10:03 10:27 47.5
11 Felicity Aries 55 LM Wellingborough & District AC. WEL 58 2:17:16 11:02 54.9
12 Aaron Scott 29 MS Bure Valley Harriers BVH 1 1:49:02 05:33 83.9
12 Matt Pyatt 39 MS Ryston Runners RYS(A) 2 1:57:11 05:57 80.0
12 Danny Rock 35 MS Felixstowe Road Runners FRR 3 2:01:02 06:09 75.8
12 Kevin OHolleran 33 MS Cambridge and Coleridge AC CAC(A) 4 2:02:10 06:13 74.9
12 Jonathan Quint 39 MS City Of Norwich AC CON(A) 5 2:02:37 06:14 76.5
12 Chris Pitts 37 MS Bishops Stortford RC STO 6 2:05:44 06:24 73.5
12 Danny Winn 32 MS Bedford Harriers BED(B) 7 2:06:52 06:27 72.1
12 Billy Bremner 46 MM March AC MAR 8 2:08:36 06:32 77.2
12 Adam Howlett 45 MM Framlingham Flyers FRA 9 2:09:23 06:35 76.1
12 Chris Mickleburgh 27 MS Norwich Road Runners NRR(A) 10 2:09:42 06:36 70.5
12 Peter Holmes 38 MS Serpentine RC SER 11 2:10:59 06:40 71.0
12 Ryan Jones 27 MS Fenland Running Club FEN(B) 12 2:11:37 06:41 69.5
12 Craig Bowen-Jones 45 MM Dereham Runners DER(A) 13 2:11:48 06:42 74.7
12 Neil Hume 42 MM Garden City Runners GCR 14 2:15:37 06:54 70.8
12 Phil Whiting 42 MM Norfolk Gazelles NGZ(R) 15 2:16:51 06:57 70.2
12 Dani Nimmock 26 LS City Of Norwich AC CON(L) 16 2:18:06 07:01 72.6
12 Will Law 29 MS Bungay Black Dog Running Club BUN 17 2:20:18 07:08 65.2
12 Richard Hammond 43 MM Fenland Running Club FEN(A) 18 2:20:29 07:09 68.9
12 Stephen Howard 52 MM Ely Runners ELY(A) 19 2:22:18 07:14 73.5
12 Sabine Schaeffer 39 LM Thetford AC THE 20 2:24:24 07:20 71.8
12 Kelly Mepham 36 LM Haverhill Running Club HAV 21 2:27:33 07:30 69.1
12 Adam Smart 34 MS North Norfolk Beach Runners NNB(A) 22 2:28:25 07:33 61.7
12 Steve Chalklen 32 MS Paddock Wood AC PAD 23 2:28:39 07:33 61.5
12 Nick Haworth 39 MS Biggleswade AC BIG 24 2:29:18 07:35 62.8
12 Gary Barnes 52 MM Riverside Runners RIV(A) 25 2:30:23 07:39 69.6
12 Richard Leeder 40 MM Stowmarket Striders STM 26 2:33:30 07:48 61.6
12 Mark Tufts 48 MM Wymondham AC WYM 27 2:34:23 07:51 65.4
12 Gavin Stokes 55 MM Ramsey Road Runners RAM 28 2:35:55 07:56 68.9
12 Martin Koenigsberger 47 MM West Norfolk AC WNA 29 2:36:15 07:57 64.1
12 Nick Hudson 33 MS Coltishall Jaguars COJ 30 2:36:17 07:57 58.5
12 Craig Alexander 31 MS Tri Anglia TRA 31 2:36:54 07:59 58.3
12 Philippa Crosby 29 LS Reepham Runners REP 32 2:36:55 07:59 63.9
12 Melanie Reed 33 LS Ryston Runners RYS(L) 33 2:38:50 08:04 63.5
12 Isabelle Lemasson 34 LS Cambridge and Coleridge AC CAC(B) 34 2:39:02 08:05 63.6
12 Bryn Williams 50 MM Norwich Road Runners NRR(B) 35 2:42:40 08:16 63.2
12 Andy Mclaren 51 MM North Norfolk Beach Runners NNB(B) 36 2:42:58 08:17 63.6
12 Richard Dade 47 MM Reepham Runners REP(M) 37 2:43:30 08:19 61.3
12 Gavin Reid 50 MM Pink and Blacks PIN 38 2:43:38 08:19 62.8
12 Philip Lister 61 MM Headington Road Runners HED 39 2:45:15 08:24 68.8
12 Jo Summer 51 LM North Herts Road Runners NHR 40 2:45:16 08:24 71.3
12 Steve Moseley 49 MM Norwich Road Runners NRR(D) 41 2:45:38 08:25 61.5
12 James Spalding 35 MS London Frontrunners LFR 42 2:45:53 08:26 55.3
12 Tom Warner 28 MS Wellingborough & District AC. WEL 43 2:46:00 08:26 55.1
12 Steve Parker 50 MM Stamford Striders SAM 44 2:46:08 08:27 61.9
12 Mark Jones 60 MM Old Greshamians GRE 45 2:46:23 08:28 67.7
12 Julz Williams 34 LS Norwich Road Runners NRR(L) 46 2:46:32 08:28 60.7
12 Emma Greaves 44 LM Ely Runners ELY(B) 47 2:47:29 08:31 64.6
12 Chris Perry 41 MM St Edmund Pacers SEP 48 2:48:59 08:35 56.4
12 Karl Rumsby 33 MS Birketts Runners AC BIR 49 2:50:36 08:40 53.6
12 Aaron Friend 29 MS Thorney Running Club THO 50 2:57:10 09:00 51.6
12 Brian Titchiner 54 MM Dereham Runners DER(B) 51 2:59:26 09:07 59.4
12 Roger Alexander 59 MM Harwich Runners HAR 52 3:05:39 09:26 60.1
12 Lee Radley 46 MM Riverside Runners RIV 53 3:07:22 09:32 53.0
12 Karen Peck 45 LM Great Yarmouth Road Runners YAR 54 3:10:37 09:41 57.4
12 Karen Smith 48 LM Ryston Runners RYS(C) 55 3:11:03 09:43 59.4
12 George Murphy 36 MS Bedford Harriers BED(A) 56 3:21:53 10:16 45.6
12 Nigel Bullen 63 MM Norfolk Gazelles NGZ(B) 57 3:22:04 10:16 57.4
12 Luke Gibson 24 MS RAF Marham RAF 58 3:26:52 10:31 44.2
13 Piers Arnold 27 MS City Of Norwich AC CON(A) 1 1:16:07 05:45 78.6
13 Paul Scofield 42 MM Bishops Stortford RC STO 2 1:23:07 06:16 76.2
13 Alistair Steele 28 MS Ely Runners ELY(A) 3 1:23:41 06:19 71.5
13 John Uff 35 MS Cambridge and Coleridge AC CAC(A) 4 1:23:44 06:19 72.0
13 Martin Jennings 45 MM Fenland Running Club FEN(A) 5 1:27:53 06:38 73.8
13 Kevin Shelton-Smith 56 MM Bedford Harriers BED(B) 6 1:28:34 06:41 80.5
13 Sze-Ming Cheung 42 MM Norwich Road Runners NRR(B) 7 1:30:00 06:48 70.4
13 Nicky Alford 35 LM City Of Norwich AC CON(L) 8 1:30:12 06:48 74.4
13 Simon Levy 35 MS Ryston Runners RYS(A) 9 1:30:43 06:51 66.5
13 Joe Carr 37 MS Framlingham Flyers FRA 10 1:31:18 06:53 66.8
13 Henry Gurney 35 MS Bure Valley Harriers BVH 11 1:31:53 06:56 65.6
13 John Christopher 52 MM North Norfolk Beach Runners NNB(A) 12 1:33:39 07:04 73.5
13 Stan Swanepoel 52 MM Tri Anglia TRA 13 1:33:55 07:05 73.3
13 Alison Bryant-Smith 33 LS Serpentine RC SER 14 1:34:24 07:07 70.7
13 Adrian Mark 32 MS London Frontrunners LFR 15 1:34:31 07:08 63.3
13 Craig Sisson 28 MS Haverhill Running Club HAV 16 1:34:59 07:10 63.0
13 David Houghton 45 MM Norwich Road Runners NRR(A) 17 1:35:35 07:13 67.9
13 Stuart Rose 41 MM Dereham Runners DER(A) 18 1:36:19 07:16 65.2
13 Sam Brooke 25 MS Felixstowe Road Runners FRR 19 1:36:59 07:19 61.7
13 Toni Alcaraz 42 LM March AC MAR 20 1:37:01 07:19 71.7
13 Lorena Latisaite 28 LS Ryston Runners RYS(L) 21 1:37:02 07:19 68.5
13 Darren Hire 41 MM Thorney Running Club THO 22 1:37:04 07:20 64.7
13 Steve Chivers 38 MS Paddock Wood AC PAD 23 1:37:50 07:23 62.7
13 Kevin Howlett 59 MM Ryston Runners RYS(C) 24 1:38:22 07:25 74.5
13 Rosa Sampson Geroski 26 LS Cambridge and Coleridge AC CAC(B) 25 1:38:32 07:26 67.5
13 Tom Pullinger 45 MM Bungay Black Dog Running Club BUN 26 1:38:47 07:27 65.7
13 Jason Fretwell 34 MS Ely Runners ELY(B) 27 1:39:18 07:30 60.5
13 Stewart Harrison 38 MS West Norfolk AC WNA 28 1:40:04 07:33 61.8
13 Tom Richards 49 MM Fenland Running Club FEN(B) 29 1:40:18 07:34 66.9
13 Samantha Windebank 45 LM Riverside Runners RIV(A) 30 1:40:47 07:36 70.8
13 Katie Harbon 21 LS North Herts Road Runners NHR 31 1:40:59 07:37 65.8
13 Dean Saunders 43 MM Great Yarmouth Road Runners YAR 32 1:41:07 07:38 63.1
13 Tom Johnson 21 MS Coltishall Jaguars COJ 33 1:41:26 07:39 59.2
13 James Bolm 52 MM Riverside Runners RIV 34 1:42:02 07:42 67.5
13 Andy Ritchings 54 MM Reepham Runners REP 35 1:43:08 07:47 67.9
13 Clare Howarth 35 LM Headington Road Runners HED 36 1:43:15 07:48 65.0
13 Chris Moore 55 MM Norfolk Gazelles NGZ(B) 37 1:43:31 07:49 68.3
13 Mick Jones 45 MM Stowmarket Striders STM 38 1:44:03 07:51 62.4
13 Andrew Cooper 30 MS Norwich Road Runners NRR(D) 39 1:45:38 07:58 56.7
13 Katie Margarson 28 LS St Edmund Pacers SEP 40 1:47:54 08:09 61.6
13 Natalie Selby 33 LS Ramsey Road Runners RAM 41 1:48:05 08:09 61.8
13 Alan Griffiths 49 LM Wellingborough & District AC. WEL 42 1:48:09 08:10 68.8
13 Julie Parker 51 LM Stamford Striders SAM 43 1:48:51 08:13 70.0
13 Ian Walters 48 MM Old Greshamians GRE 44 1:49:36 08:16 60.7
13 Russell Slattery 31 MS Thetford AC THE 45 1:49:51 08:17 54.5
13 Charlie Arnold 60 MM Biggleswade AC BIG 46 1:52:39 08:30 65.7
13 Malcolm Fisher 38 MS Dereham Runners DER(B) 47 1:53:46 08:35 54.0
13 Tim Cooke 56 MM Garden City Runners GCR 48 1:55:53 08:45 61.5
13 Andy Parish 48 MM North Norfolk Beach Runners NNB(B) 49 1:57:09 08:50 56.8
13 James Flett 37 MS Pink and Blacks PIN 50 1:57:41 08:53 51.8
13 Peter Rice 48 MM Norfolk Gazelles NGZ(R) 51 1:57:47 08:53 56.5
13 Stuart Bullard 41 MM Bedford Harriers BED(A) 52 1:58:58 08:59 52.8
13 Mike Jolly 47 MM Reepham Runners REP(M) 53 2:01:36 09:11 54.3
13 Al Bowen 38 MS Wymondham AC WYM 54 2:01:53 09:12 50.4
13 Jonathon May 32 MS RAF Marham RAF 55 2:03:43 09:20 48.4
13 Caroline Allen 37 LM Norwich Road Runners NRR(L) 56 2:06:14 09:32 53.6
13 Jason Meachen 45 MM Harwich Runners HAR 57 2:15:19 10:13 48.0
13 Monty Chamberlain 24 MS Birketts Runners AC BIR 58 2:18:32 10:27 43.2
14 Adam Matthews 21 MS Ryston Runners RYS(A) 1 0:43:51 06:02 72.4
14 Claire Somerton 29 LS Cambridge and Coleridge AC CAC(A) 2 0:45:10 06:13 79.1
14 John Moore 56 MM Norfolk Gazelles NGZ(R) 3 0:46:14 06:22 82.0
14 Jack Adcock 18 MJ City Of Norwich AC CON(A) 4 0:46:57 06:27 69.7
14 Justin Elvidge 45 MM March AC MAR 5 0:47:00 06:28 73.7
14 Billy Fadden 16 MJ Bedford Harriers BED(B) 6 0:47:35 06:33 70.6
14 Charlie Stone 16 MJ Thetford AC THE 7 0:48:19 06:39 69.5
14 Rob Hurst 37 MS Old Greshamians GRE 8 0:48:31 06:40 67.2
14 Claire Day 36 LM Paddock Wood AC PAD 9 0:48:38 06:41 74.5
14 Bryan Rootes 48 MM Haverhill Running Club HAV 10 0:49:18 06:47 72.0
14 Jonathan Cousins 46 MM North Norfolk Beach Runners NNB(A) 11 0:49:21 06:47 70.8
14 Simon Boothby 51 MM Riverside Runners RIV(A) 12 0:49:22 06:47 73.7
14 Brook Doughty 26 MS RAF Marham RAF 13 0:49:31 06:49 63.9
14 Glyn Loveday 46 MM Ely Runners ELY(A) 14 0:49:49 06:51 70.1
14 Nick Gurney 25 MS Norwich Road Runners NRR(D) 15 0:50:20 06:55 62.8
14 Paul Davies 48 MM Norwich Road Runners NRR(B) 16 0:50:26 06:56 70.4
14 Carl Manning 56 MM West Norfolk AC WNA 17 0:51:31 07:05 73.6
14 Jason Rix 47 MM Norfolk Gazelles NGZ(B) 18 0:51:32 07:05 68.3
14 Aaron Rudkin 36 MS Harwich Runners HAR 19 0:51:40 07:06 62.7
14 Ben Chamberlin 35 MS Cambridge and Coleridge AC CAC(B) 20 0:52:07 07:10 61.8
14 Graham Johnson 50 MM Coltishall Jaguars COJ 21 0:52:36 07:14 68.6
14 Laura Dixon 32 LS City Of Norwich AC CON(L) 22 0:52:55 07:17 67.7
14 Tate Devlin 17 MJ Dereham Runners DER(A) 23 0:53:00 07:17 62.5
14 Nicky Sparkes 17 MJ Bungay Black Dog Running Club BUN 24 0:53:08 07:19 62.3
14 Studney Kirby 51 MM Wellingborough & District AC. WEL 25 0:53:44 07:23 67.7
14 Daniel Amps-Woodward 17 MJ Thorney Running Club THO 26 0:53:52 07:25 61.5
14 Amy Southward 26 LS Ely Runners ELY(B) 27 0:54:39 07:31 65.4
14 Amy Balaam 34 LS Bure Valley Harriers BVH 28 0:54:45 07:32 65.7
14 Kelly DeGol 37 LM Ryston Runners RYS(L) 29 0:55:09 07:35 65.9
14 Anthony Beales 50 MM Wymondham AC WYM 30 0:55:48 07:41 64.6
14 Natalie Kim Cant 35 LM Norwich Road Runners NRR(A) 31 0:56:27 07:46 63.9
14 Anna Seaman 37 LM Ryston Runners RYS(C) 32 0:57:25 07:54 63.3
14 Rhiannon Needham 36 LM Serpentine RC SER 33 0:57:44 07:56 62.7
14 David Inder 51 MM Felixstowe Road Runners FRR 34 0:58:57 08:07 61.7
14 Vicky Jones 37 LM Norwich Road Runners NRR(L) 35 0:59:28 08:11 61.1
14 Nicos Symeou 61 MM Great Yarmouth Road Runners YAR 36 0:59:43 08:13 66.4
14 Stuart Slattery 34 MS Dereham Runners DER(B) 37 1:00:05 08:16 53.3
14 William Burdett 54 MM Stowmarket Striders STM 38 1:00:11 08:17 62.0
14 Keith White 69 MM Fenland Running Club FEN(B) 39 1:00:16 08:17 70.9
14 Virginia Bird 56 LM Garden City Runners GCR 40 1:00:22 08:18 72.4
14 Lucy Cooper 49 LM Tri Anglia TRA 41 1:00:22 08:18 66.3
14 Melissa Mason 30 LS Stamford Striders SAM 42 1:00:29 08:19 59.1
14 Becky Murley 41 LM Fenland Running Club FEN(A) 43 1:00:53 08:22 61.0
14 Richard Eaton 49 MM Birketts Runners AC BIR 44 1:01:03 08:24 58.6
14 Zoe Luscombe 42 LM Biggleswade AC BIG 45 1:01:46 08:30 60.6
14 Abigail Grand 38 LM Reepham Runners REP 46 1:01:47 08:30 59.1
14 Alan Findlay 50 MM Bishops Stortford RC STO 47 1:01:59 08:32 58.2
14 Neil Blackburn 47 MM Ramsey Road Runners RAM 48 1:02:01 08:32 56.8
14 Matt Mountain 38 MS Pink and Blacks PIN 49 1:02:09 08:33 52.9
14 Lucy Boothby 50 LM Riverside Runners RIV 50 1:02:22 08:35 64.9
14 Guy Pitcher 51 MM Reepham Runners REP(M) 51 1:02:44 08:38 58.0
14 Liz Harris 40 LM North Norfolk Beach Runners NNB(B) 52 1:03:14 08:42 58.4
14 Matthew Brown 43 MM London Frontrunners LFR 53 1:03:32 08:44 53.7
14 David Prior 69 MM Bedford Harriers BED(A) 54 1:05:48 09:03 64.9
14 Peter Sibbett 53 MM North Herts Road Runners NHR 55 1:06:01 09:05 56.0
14 Sandra Harding-Brown 51 LM Headington Road Runners HED 56 1:07:19 09:16 60.9
14 Louise Webb 16 LJ St Edmund Pacers SEP 57 1:07:46 09:19 54.6
14 Jayne Wright 36 LM Framlingham Flyers FRA 58 1:22:18 11:19 44.0
15 Simon Barrett 41 MM Serpentine RC SER 1 1:01:20 05:47 81.0
15 Chris Merrylees 38 MS North Norfolk Beach Runners NNB(A) 2 1:02:53 05:56 77.1
15 Graeme Kennedy 38 MS Cambridge and Coleridge AC CAC(A) 3 1:06:22 06:16 73.1
15 Frazer Heasman 23 MS Bure Valley Harriers BVH 4 1:07:45 06:24 69.6
15 Mabel Beckett 21 LS City Of Norwich AC CON(A) 5 1:08:47 06:30 76.7
15 Marie French 36 LM Ryston Runners RYS(L) 6 1:08:59 06:31 77.5
15 Neil Loader 49 MM Bedford Harriers BED(B) 7 1:09:11 06:32 76.6
15 Mark Garrett 53 MM Norwich Road Runners NRR(B) 8 1:09:29 06:34 78.9
15 Peter Ward 52 MM Thorney Running Club THO 9 1:09:58 06:36 77.7
15 Matt Holmes 38 MS Ely Runners ELY(A) 10 1:10:11 06:38 69.1
15 Bart Hommels 43 MM Cambridge and Coleridge AC CAC(B) 11 1:10:26 06:39 71.6
15 Gareth Fletcher 38 MS London Frontrunners LFR 12 1:11:00 06:42 68.3
15 David Asker 32 MS Tri Anglia TRA 13 1:11:55 06:47 65.6
15 Samuel Burdett 21 MS Stowmarket Striders STM 14 1:12:08 06:49 65.6
15 Michael Howlett 31 MS Ryston Runners RYS(C) 15 1:12:38 06:52 64.9
15 Jeremy Lawrence 58 MM Coltishall Jaguars COJ 16 1:13:28 06:56 78.0
15 Emma Hollands 43 LM Paddock Wood AC PAD 17 1:14:09 07:00 75.1
15 Karen Patterson 45 LM March AC MAR 18 1:14:10 07:00 76.4
15 Sam Thelwell 26 MS Norfolk Gazelles NGZ(B) 19 1:14:41 07:03 63.1
15 Mark Lawrence 24 MS Bishops Stortford RC STO 20 1:15:30 07:08 62.4
15 Helen Mian 48 LM Norfolk Gazelles NGZ(R) 21 1:15:48 07:09 77.0
15 John Griffiths 58 MM Headington Road Runners HED 22 1:15:56 07:10 75.4
15 Chris Chorley 53 MM Bungay Black Dog Running Club BUN 23 1:16:37 07:14 71.5
15 Josh Brighty 25 MS Norwich Road Runners NRR(A) 24 1:17:19 07:18 61.0
15 Adam Sheward 33 MS Thetford AC THE 25 1:17:24 07:19 61.1
15 Lindsay Cook 41 LM North Herts Road Runners NHR 26 1:17:56 07:22 70.4
15 Claudia Milburn 32 LS Fenland Running Club FEN(A) 27 1:18:33 07:25 67.3
15 Duncan Andrew 48 MM Birketts Runners AC BIR 28 1:19:25 07:30 66.2
15 Patrick Bird 57 MM Garden City Runners GCR 29 1:19:59 07:33 71.0
15 Merle Riseborough 41 LM North Norfolk Beach Runners NNB(B) 30 1:20:37 07:37 61.6
15 Justin Kinsey 33 MS Ryston Runners RYS(A) 31 1:20:41 07:37 58.6
15 Rob Groves 30 MS Reepham Runners REP 32 1:20:45 07:38 58.4
15 Jane Clarke 56 LM City Of Norwich AC CON(L) 33 1:21:18 07:41 79.4
15 Gail Mackie 27 LS Felixstowe Road Runners FRR 34 1:22:07 07:45 64.3
15 Joe Jermy 28 MS Great Yarmouth Road Runners YAR 35 1:22:23 07:47 57.2
15 Andy Rowles 54 MM Dereham Runners DER(A) 36 1:22:38 07:48 66.9
15 Corin Thoday 41 MM Reepham Runners REP(M) 37 1:22:45 07:49 60.0
15 Sophie Thrussell 23 LS Riverside Runners RIV(A) 38 1:22:47 07:49 63.7
15 Ali Middleton 29 LS Norwich Road Runners NRR(L) 39 1:23:16 07:52 63.4
15 Alex Hewson 26 MS Old Greshamians GRE 40 1:24:10 07:57 56.0
15 Jamie Mcrann 39 MS West Norfolk AC WNA 41 1:24:28 07:59 57.9
15 Darren Burgess 42 MM RAF Marham RAF 42 1:24:30 07:59 59.2
15 Andrew Wade 52 MM Stamford Striders SAM 43 1:24:35 07:59 64.2
15 David Philpot 56 MM Ramsey Road Runners RAM 44 1:24:43 08:00 66.4
15 Ian Milburn 72 MM Fenland Running Club FEN(B) 45 1:25:38 08:05 76.9
15 Caroline Brown 41 LM Ely Runners ELY(B) 46 1:26:25 08:10 63.5
15 Neil Harvey 56 MM Biggleswade AC BIG 47 1:26:55 08:12 64.7
15 Matt Howes 42 MM Norwich Road Runners NRR(D) 48 1:27:59 08:18 56.9
15 Howard Smith 56 MM Wellingborough & District AC. WEL 49 1:28:13 08:20 63.8
15 Chris Fadden 53 MM Bedford Harriers BED(A) 50 1:28:59 08:24 61.6
15 Julia Lloyd 49 LM Wymondham AC WYM 51 1:30:14 08:31 65.4
15 Rebecca Hardy 37 LM Dereham Runners DER(B) 52 1:32:03 08:42 58.3
15 Michelle Hewitt 27 LS Framlingham Flyers FRA 53 1:32:09 08:42 57.3
15 Dawn Marshall 54 LM St Edmund Pacers SEP 54 1:36:18 09:06 65.3
15 Emma Evans 20 LJ Riverside Runners RIV 55 1:39:13 09:22 53.2
15 Tom De Raedt 40 MM Pink and Blacks PIN 56 1:40:57 09:32 48.8
15 Paul Sherritt 50 MM Haverhill Running Club HAV 57 1:41:16 09:34 52.8
15 Glyn Peck 75 MM Harwich Runners HAR 58 1:48:34 10:15 63.4
16 Jake Stearman 16 MJ Dereham Runners DER(A) 1 0:31:19 05:42 79.7
16 Andrew Shields 51 MM Cambridge and Coleridge AC CAC(A) 2 0:31:55 05:49 84.9
16 Henry Steele 15 MJ St Edmund Pacers SEP 3 0:33:33 06:07 75.6
16 William Forster 17 MJ Riverside Runners RIV(A) 4 0:34:07 06:13 72.2
16 Tony Bacon 33 MS Haverhill Running Club HAV 5 0:34:31 06:17 68.9
16 Martin Sheldrick 46 MM Ryston Runners RYS(A) 6 0:35:02 06:23 74.4
16 Richard Sales 54 MM Norwich Road Runners NRR(B) 7 0:35:07 06:24 79.1
16 Emmanuel Lumineau 41 MM London Frontrunners LFR 8 0:35:29 06:28 70.7
16 Graham Chapman 60 MM Ely Runners ELY(A) 9 0:35:52 06:32 81.5
16 Millie Solway 16 LJ City Of Norwich AC CON(L) 10 0:36:05 06:34 76.3
16 Paul Smith 48 MM RAF Marham RAF 11 0:36:31 06:39 72.5
16 Neil Walpole 46 MM Norwich Road Runners NRR(A) 12 0:37:49 06:53 68.9
16 Victoria Holden 35 LM Paddock Wood AC PAD 13 0:39:05 07:07 68.8
16 Paul Barrell 52 MM Birketts Runners AC BIR 14 0:39:30 07:12 69.2
16 Vernon Hoare 53 MM North Norfolk Beach Runners NNB(B) 15 0:40:12 07:19 68.5
16 Paul Dowson 57 MM Norwich Road Runners NRR(D) 16 0:40:12 07:19 70.9
16 Mark Philo 48 MM Tri Anglia TRA 17 0:40:14 07:20 65.8
16 Annie Rooks 17 LJ Ryston Runners RYS(L) 18 0:40:26 07:22 67.3
16 Kris Semple 48 MM Cambridge and Coleridge AC CAC(B) 19 0:40:32 07:23 65.3
16 Nicholas Okerika 41 MM March AC MAR 20 0:40:51 07:26 61.4
16 Ellie Stevens 37 LM City Of Norwich AC CON(A) 21 0:40:55 07:27 66.2
16 Oliver Timpson 42 MM Wymondham AC WYM 22 0:40:59 07:28 61.6
16 Nora Haggart 59 LM Bedford Harriers BED(B) 23 0:41:07 07:29 82.5
16 Alexandra Bland 39 LM Norwich Road Runners NRR(L) 24 0:41:10 07:30 66.4
16 Charlotte Neale 30 LS North Norfolk Beach Runners NNB(A) 25 0:41:20 07:32 64.4
16 Clem Vogler 70 MM Reepham Runners REP(M) 26 0:41:46 07:36 76.9
16 Peter Russell 66 MM Framlingham Flyers FRA 27 0:42:18 07:42 73.0
16 Peter Kean-Cockburn 57 MM Coltishall Jaguars COJ 28 0:42:47 07:48 66.6
16 Trevor Sutherill 66 MM Fenland Running Club FEN(A) 29 0:44:33 08:07 69.3
16 Les Rennie 62 MM Ramsey Road Runners RAM 30 0:44:47 08:09 66.5
16 Suzanne Moon 39 LM Stamford Striders SAM 31 0:44:51 08:10 61.0
16 Karen Childerley 41 LM Riverside Runners RIV 32 0:45:25 08:16 61.0
16 Caleb Woodard 17 MJ Felixstowe Road Runners FRR 33 0:45:57 08:22 53.6
16 Ryan Middleton 27 MS Dereham Runners DER(B) 34 0:46:39 08:30 50.4
16 Beth King 40 LM Norfolk Gazelles NGZ(R) 35 0:47:02 08:34 58.5
16 Mike Connolly 54 MM Bishops Stortford RC STO 36 0:47:10 08:35 58.9
16 Anne Booth 39 LM Ely Runners ELY(B) 37 0:47:12 08:36 58.0
16 Amy Spearpoint 26 LS Thetford AC THE 38 0:47:17 08:37 56.3
16 Colin Ewin 62 MM Garden City Runners GCR 39 0:47:24 08:38 62.8
16 Autumn Hales 21 LS Bure Valley Harriers BVH 40 0:47:32 08:39 56.0
16 Jaime Hayden 37 LM Thorney Running Club THO 41 0:48:34 08:51 55.8
16 Kate Miles 30 LS Stowmarket Striders STM 42 0:48:58 08:55 54.4
16 Michelle Waters 48 LM Norfolk Gazelles NGZ(B) 43 0:49:18 08:59 59.7
16 Pandora Buck 52 LM Great Yarmouth Road Runners YAR 44 0:49:39 09:03 62.3
16 Greg Pearson 39 MS Reepham Runners REP 45 0:49:43 09:03 49.7
16 Martin West 68 MM Harwich Runners HAR 46 0:49:44 09:04 63.2
16 Julie Flower 52 LM Old Greshamians GRE 47 0:50:49 09:15 60.9
16 Vicky Berry 53 LM Biggleswade AC BIG 48 0:51:05 09:18 61.3
16 Andy Harrod 52 MM Ryston Runners RYS(C) 49 0:52:43 09:36 51.8
16 Jenny Gibbs 48 LM Serpentine RC SER 50 0:52:55 09:38 55.7
16 Pieter De Raedt 33 MS Pink and Blacks PIN 51 0:53:18 09:43 44.6
16 James Walsh 48 MM North Herts Road Runners NHR 52 0:53:41 09:47 49.3
16 Lorraine Kirk 39 LM Wellingborough & District AC. WEL 53 0:53:49 09:48 50.8
16 Michelle Fadden 50 LM Bedford Harriers BED(A) 54 0:54:57 10:01 54.9
16 Marianne Killick 40 LM Fenland Running Club FEN(B) 55 0:57:38 10:30 47.7
16 Mike Dunn 71 MM Headington Road Runners HED 56 0:58:23 10:38 55.7
16 Paul Bird 54 MM Bungay Black Dog Running Club BUN 57 0:59:39 10:52 46.6
16 Hannah Marsters 37 LM West Norfolk AC WNA 58 1:01:34 11:13 44.0
17 Callum Stanforth 26 MS Ryston Runners RYS(A) 1 1:08:27 05:50 76.8
17 Alex Tate 40 MM Ely Runners ELY(A) 2 1:11:03 06:03 77.4
17 Michael Taylor 34 MS Riverside Runners RIV 3 1:11:51 06:08 73.7
17 James Vickers 37 MS Pink and Blacks PIN 4 1:14:44 06:22 71.9
17 Andy Mulligan 25 MS Coltishall Jaguars COJ 5 1:15:21 06:25 69.8
17 Sam Russell 28 MS Wymondham AC WYM 6 1:15:47 06:28 69.4
17 Paul Martin 39 MS Norwich Road Runners NRR(A) 7 1:16:00 06:29 71.8
17 Steven Cannell 28 MS Bure Valley Harriers BVH 8 1:16:02 06:29 69.2
17 Alistair Robinson 30 MS Norfolk Gazelles NGZ(R) 9 1:16:06 06:29 69.1
17 Simon Mead 43 MM Ramsey Road Runners RAM 10 1:16:15 06:30 73.8
17 Philippa Taylor 49 LM City Of Norwich AC CON(A) 11 1:16:22 06:31 85.9
17 Ben Jones 28 MS Cambridge and Coleridge AC CAC(B) 12 1:17:24 06:36 67.9
17 Cameron Harris 22 MS Stamford Striders SAM 13 1:18:37 06:42 66.9
17 Richard Somerset 48 MM Garden City Runners GCR 14 1:18:41 06:42 74.5
17 Todd Lake 52 MM Dereham Runners DER(A) 15 1:18:43 06:43 77.0
17 Andy Palombella 36 MS Bedford Harriers BED(B) 16 1:18:56 06:44 67.7
17 Will Parry 48 MM London Frontrunners LFR 17 1:20:03 06:49 73.2
17 Craig Crofts 32 MS Thorney Running Club THO 18 1:20:32 06:52 65.4
17 Kevin Hickling 47 MM Riverside Runners RIV(A) 19 1:21:44 06:58 71.1
17 Becca Frake 25 LS Cambridge and Coleridge AC CAC(A) 20 1:22:02 07:00 71.5
17 Mike Walter 38 MS Paddock Wood AC PAD 21 1:22:16 07:01 65.8
17 Angie Joiner-Handy 47 LM St Edmund Pacers SEP 22 1:22:18 07:01 78.0
17 Ady Waters 49 MM Norfolk Gazelles NGZ(B) 23 1:23:37 07:08 70.7
17 Juliet Naylor 44 LM Biggleswade AC BIG 24 1:24:37 07:13 73.7
17 Leigh Nobes 38 MS Reepham Runners REP 25 1:24:46 07:14 63.9
17 Richard Harbon 54 MM North Herts Road Runners NHR 26 1:24:48 07:14 72.8
17 Chris Harrison 34 MS Norwich Road Runners NRR(D) 27 1:24:52 07:14 62.4
17 Andy Bonner 34 MS Ely Runners ELY(B) 28 1:25:10 07:16 62.1
17 Lucy Tyler 23 LS Thetford AC THE 29 1:25:17 07:16 68.8
17 Greg Quinn 55 MM Reepham Runners REP(M) 30 1:26:20 07:22 72.1
17 Ed Rawlings 41 MM North Norfolk Beach Runners NNB(A) 31 1:26:51 07:24 63.8
17 Lee Brown 33 MS Haverhill Running Club HAV 32 1:28:03 07:30 59.9
17 Chris Capps 61 MM Bedford Harriers BED(A) 33 1:28:11 07:31 74.5
17 Michael Armes 51 MM Norwich Road Runners NRR(B) 34 1:29:35 07:38 67.1
17 Adam Smith 48 MM Old Greshamians GRE 35 1:30:10 07:41 65.0
17 Simon Render 52 MM March AC MAR 36 1:30:20 07:42 67.1
17 David Neeves 35 MS Bungay Black Dog Running Club BUN 37 1:30:48 07:44 58.5
17 Mark Stone 44 MM Great Yarmouth Road Runners YAR 38 1:31:24 07:48 62.1
17 Neville Baker 62 MM Headington Road Runners HED 39 1:31:51 07:50 72.2
17 Andy Collett 33 MS Stowmarket Striders STM 40 1:33:42 07:59 56.3
17 Niki Park 51 LM Norwich Road Runners NRR(L) 41 1:35:39 08:09 70.3
17 Sue Cooke 56 LM City Of Norwich AC CON(L) 42 1:36:18 08:13 74.5
17 Sarah Taylor 51 LM Ryston Runners RYS(L) 43 1:36:19 08:13 69.8
17 Hazel Wray 48 LM North Norfolk Beach Runners NNB(B) 44 1:36:44 08:15 67.1
17 Lee Kirby 42 MM Bishops Stortford RC STO 45 1:37:06 08:17 57.5
17 Paulina Zub 36 LM Fenland Running Club FEN(B) 46 1:39:33 08:29 59.7
17 Carol Bowett 36 LM Fenland Running Club FEN(A) 47 1:39:35 08:29 59.7
17 Trudy Sayell 37 LM West Norfolk AC WNA 48 1:40:10 08:32 59.6
17 Ben Warnes 35 MS RAF Marham RAF 49 1:45:12 08:58 50.5
17 Kareana Symonds 35 LM Dereham Runners DER(B) 50 1:45:45 09:01 56.0
17 Ilona Kriauzaite 35 LM Serpentine RC SER 51 1:45:55 09:02 55.9
17 Clare Barstow 38 LM Framlingham Flyers FRA 52 1:48:09 09:13 55.4
17 Matt Doran 42 MM Harwich Runners HAR 53 1:48:58 09:17 51.3
17 Martin Hammond 51 MM Ryston Runners RYS(C) 54 1:49:21 09:19 55.0
17 Amanda Davis 43 LM Wellingborough & District AC. WEL 55 1:51:19 09:29 55.6
17 Kitty Rosser 36 LM Tri Anglia TRA 56 1:59:19 10:10 49.8
17 Carla Wiggins 36 LM Felixstowe Road Runners FRR 57 2:00:39 10:17 49.3
17 Ryan Bigland 28 MS Birketts Runners AC BIR 58 2:06:35 10:47 41.5