RNR 2016 - Runners ranked by age performance

You can filter out your own team results using the search box in the top righthand corner of this page

Pos Runner Age Cat Club Stage Time Pace Age %
1 Maria Heslop 48 LM Paddock Wood AC 11 1:19:16 06:22 87.2
2 Nigel Arnold 58 MM Norfolk Gazelles 6 0:48:20 06:07 87.1
3 Pete Johnson 62 MM Ryston Runners 8 0:48:18 06:25 86.0
4 Philippa Taylor 49 LM City Of Norwich AC 17 1:16:22 06:31 85.9
5 Elspeth Knott 66 LM Harwich Runners 6 1:04:39 08:11 85.1
6 Andrew Shields 51 MM Cambridge and Coleridge AC 16 0:31:55 05:49 84.9
7 Malcolm Tuff 51 MM Ryston Runners 7 0:55:10 05:58 84.8
8 Sarah Stradling 41 LM City Of Norwich AC 7 0:56:19 06:06 84.5
9 Aaron Scott 29 MS Bure Valley Harriers 12 1:49:02 05:33 83.9
10 Shirley Ball 62 LM Bishops Stortford RC 8 0:59:13 07:52 83.0
12 Dale Hurren 58 MM Norfolk Gazelles 7 1:00:02 06:30 82.8
11 Alison Stewart 58 LM Norwich Road Runners 8 0:56:07 07:28 82.8
14 Matt Bidwell 44 MM City Of Norwich AC 10 1:46:45 05:53 82.5
13 Nora Haggart 59 LM Bedford Harriers 16 0:41:07 07:29 82.5
15 John Moore 56 MM Norfolk Gazelles 14 0:46:14 06:22 82.0
16 Graham Chapman 60 MM Ely Runners 16 0:35:52 06:32 81.5
17 Geraldine Larham 46 LM March AC 9 1:53:51 06:52 81.4
18 Penny Edwards 61 LM Norwich Road Runners 10 2:31:47 08:22 81.3
19 Logan Smith 18 MJ Dereham Runners 6 0:43:55 05:34 81.2
21 Simon Barrett 41 MM Serpentine RC 15 1:01:20 05:47 81.0
20 Stephen Mead 64 MM Stowmarket Striders 11 1:28:49 07:08 81.0
22 Andrew Larham 58 MM March AC 11 1:24:05 06:45 80.9
23 Brian Kearsey 68 MM Stamford Striders 8 0:54:21 07:14 80.8
24 Kevin Shelton-Smith 56 MM Bedford Harriers 13 1:28:34 06:41 80.5
25 Colin Robilliard 63 MM Bure Valley Harriers 10 2:10:08 07:11 80.4
26 Tessa Pike 56 LM City Of Norwich AC 3 0:42:50 07:26 80.1
27 Matt Pyatt 39 MS Ryston Runners 12 1:57:11 05:57 80.0
28 Jonathan Escalante-Phillips 24 MS Cambridge and Coleridge AC 6 0:43:09 05:28 79.9
29 Jake Stearman 16 MJ Dereham Runners 16 0:31:19 05:42 79.7
30 Jon Kemp 45 MM Wellingborough & District AC. 7 0:56:00 06:04 79.5
31 Jane Clarke 56 LM City Of Norwich AC 15 1:21:18 07:41 79.4
34 Simon Dobbs 51 MM Norwich Road Runners 7 0:59:10 06:24 79.1
33 Richard Sales 54 MM Norwich Road Runners 16 0:35:07 06:24 79.1
32 Claire Somerton 29 LS Cambridge and Coleridge AC 14 0:45:10 06:13 79.1
36 Jim Hayes 70 MM North Norfolk Beach Runners 7 1:10:31 07:38 79.0
35 Lisa Marriott 57 LM Ramsey Road Runners 1 2:12:16 08:06 79.0
37 Mark Garrett 53 MM Norwich Road Runners 15 1:09:29 06:34 78.9
38 Piers Arnold 27 MS City Of Norwich AC 13 1:16:07 05:45 78.6
39 Kirstie Sharman 40 LM Bedford Harriers 7 1:00:08 06:30 78.6
40 Matt Slater 32 MS Cambridge and Coleridge AC 9 1:37:40 05:53 78.5
42 Angie Joiner-Handy 47 LM St Edmund Pacers 17 1:22:18 07:01 78.0
41 Jeremy Lawrence 58 MM Coltishall Jaguars 15 1:13:28 06:56 78.0
43 Peter Ward 52 MM Thorney Running Club 15 1:09:58 06:36 77.7
44 Alan Darby 32 MS Ely Runners 9 1:38:45 05:57 77.6
45 Marie French 36 LM Ryston Runners 15 1:08:59 06:31 77.5
46 Mark Jones 57 MM Headington Road Runners 11 1:27:01 06:59 77.5
48 Sally Cartwright 49 LM Bedford Harriers 3 0:40:33 07:02 77.4
47 Alex Tate 40 MM Ely Runners 17 1:11:03 06:03 77.4
50 Tom Bracegirdle 37 MS Ely Runners 6 0:46:02 05:50 77.3
49 Mark Grubb 32 MS Norfolk Gazelles 9 1:39:11 05:58 77.3
51 Billy Bremner 46 MM March AC 12 2:08:36 06:32 77.2
53 Axel Finke 29 MS Cambridge and Coleridge AC 11 1:12:38 05:50 77.1
52 Chris Merrylees 38 MS North Norfolk Beach Runners 15 1:02:53 05:56 77.1
54 Todd Lake 52 MM Dereham Runners 17 1:18:43 06:43 77.0
55 Helen Mian 48 LM Norfolk Gazelles 15 1:15:48 07:09 77.0
57 Ian Milburn 72 MM Fenland Running Club 15 1:25:38 08:05 76.9
56 Clem Vogler 70 MM Reepham Runners 16 0:41:46 07:36 76.9
60 Ben Russell 26 MS Norwich Road Runners 7 0:53:08 05:45 76.8
58 James Senior 25 MS City Of Norwich AC 6 0:44:54 05:41 76.8
59 Callum Stanforth 26 MS Ryston Runners 17 1:08:27 05:50 76.8
62 Mabel Beckett 21 LS City Of Norwich AC 15 1:08:47 06:30 76.7
61 Robert Campbell 50 MM Ely Runners 3 0:36:54 06:24 76.7
63 Gill Woodhouse 68 LM Dereham Runners 6 1:14:01 09:22 76.7
64 Renee Allen 41 LM Bedford Harriers 8 0:50:10 06:40 76.6
65 Neil Loader 49 MM Bedford Harriers 15 1:09:11 06:32 76.6
66 Tessa Jones 50 LM City Of Norwich AC 9 2:07:11 07:40 76.5
67 Jonathan Quint 39 MS City Of Norwich AC 12 2:02:37 06:14 76.5
68 Karen Patterson 45 LM March AC 15 1:14:10 07:00 76.4
71 Dave Kellaway 55 MM Dereham Runners 8 0:51:12 06:49 76.3
70 Malcolm Pritchard 45 MM Riverside Runners 9 1:48:20 06:32 76.3
69 Millie Solway 16 LJ City Of Norwich AC 16 0:36:05 06:34 76.3
73 Warren Armstrong 43 MM Ryston Runners 11 1:18:34 06:19 76.2
74 Annie Baldwin 55 LM Ryston Runners 7 1:12:30 07:51 76.2
72 Paul Scofield 42 MM Bishops Stortford RC 13 1:23:07 06:16 76.2
76 Adam Howlett 45 MM Framlingham Flyers 12 2:09:23 06:35 76.1
75 Stephane Lustig 39 LM North Norfolk Beach Runners 8 0:45:08 06:00 76.1
77 Anna Folland 46 LM Bedford Harriers 4 1:19:13 07:07 75.9
78 Martin Yeomans 65 MM Birketts Runners AC 8 0:56:14 07:29 75.9
79 Danny Rock 35 MS Felixstowe Road Runners 12 2:01:02 06:09 75.8
81 Claire Hoblyn 52 LM St Edmund Pacers 6 0:59:47 07:34 75.7
80 Debra Wait 51 LM March AC 4 1:24:04 07:33 75.7
82 Henry Steele 15 MJ St Edmund Pacers 16 0:33:33 06:07 75.6
83 Nic Bensley 46 MM Ryston Runners 9 1:50:27 06:39 75.5
84 John Griffiths 58 MM Headington Road Runners 15 1:15:56 07:10 75.4
86 Andy Kett 39 MS North Norfolk Beach Runners 9 1:44:42 06:18 75.2
85 Nick Stephens 53 MM Stowmarket Striders 9 1:57:45 07:06 75.2
87 Emma Hollands 43 LM Paddock Wood AC 15 1:14:09 07:00 75.1
88 Stuart Dare 39 MS Bedford Harriers 9 1:45:02 06:20 75.0
89 Kevin OHolleran 33 MS Cambridge and Coleridge AC 12 2:02:10 06:13 74.9
90 Mark Edwards 50 MM Norwich Road Runners 6 0:52:35 06:39 74.8
91 Craig Bowen-Jones 45 MM Dereham Runners 12 2:11:48 06:42 74.7
92 Sarah Partridge 60 LM Ryston Runners 8 1:03:58 08:30 74.7
94 Chris Capps 61 MM Bedford Harriers 17 1:28:11 07:31 74.5
97 Sue Cooke 56 LM City Of Norwich AC 17 1:36:18 08:13 74.5
98 Claire Day 36 LM Paddock Wood AC 14 0:48:38 06:41 74.5
95 Kevin Howlett 59 MM Ryston Runners 13 1:38:22 07:25 74.5
93 Lesley Robins 44 LM Ryston Runners 9 2:01:42 07:20 74.5
96 Richard Somerset 48 MM Garden City Runners 17 1:18:41 06:42 74.5
99 Nicky Alford 35 LM City Of Norwich AC 13 1:30:12 06:48 74.4
100 Martin Sheldrick 46 MM Ryston Runners 16 0:35:02 06:23 74.4
101 Paul Hensby 51 MM March AC 8 0:50:48 06:45 74.3
102 Adam Mills 46 MM Bedford Harriers 1 1:49:55 06:44 74.3
103 Tom Vickery 30 MS Cambridge and Coleridge AC 2 1:25:51 06:06 74.2
104 Tony Witmond 48 MM North Norfolk Beach Runners 4 1:14:45 06:43 74.2
105 Tim Chapman 51 MM Fenland Running Club 11 1:26:15 06:56 74.1
107 Alan Routledge 53 MM Garden City Runners 7 1:04:20 06:58 74.0
106 Neil White 45 MM Cambridge and Coleridge AC 10 1:59:56 06:37 74.0
108 Jamie Seamark 44 MM North Norfolk Beach Runners 7 0:59:46 06:28 73.9
109 Tim Sexton 45 MM Norfolk Gazelles 11 1:22:20 06:37 73.9
113 Eamonn Dorling 61 MM Thorney Running Club 9 2:09:17 07:47 73.8
110 Martin Jennings 45 MM Fenland Running Club 13 1:27:53 06:38 73.8
111 Simon Mead 43 MM Ramsey Road Runners 17 1:16:15 06:30 73.8
112 Phil Redden 64 MM Riverside Runners 4 1:26:39 07:47 73.8
116 Simon Boothby 51 MM Riverside Runners 14 0:49:22 06:47 73.7
114 Justin Elvidge 45 MM March AC 14 0:47:00 06:28 73.7
115 Juliet Naylor 44 LM Biggleswade AC 17 1:24:37 07:13 73.7
117 Michael Taylor 34 MS Riverside Runners 17 1:11:51 06:08 73.7
118 Carl Manning 56 MM West Norfolk AC 14 0:51:31 07:05 73.6
119 Mark Solway 48 MM City Of Norwich AC 8 0:50:04 06:39 73.6
123 John Christopher 52 MM North Norfolk Beach Runners 13 1:33:39 07:04 73.5
121 Stephen Howard 52 MM Ely Runners 12 2:22:18 07:14 73.5
120 Jason Mann 50 MM Ely Runners 11 1:26:13 06:56 73.5
122 Chris Pitts 37 MS Bishops Stortford RC 12 2:05:44 06:24 73.5
125 Sarah Shepheard 23 LS Paddock Wood AC 6 0:53:03 06:43 73.5
124 Lawrence Wade 42 MM Bure Valley Harriers 11 1:20:46 06:29 73.5
127 John Bone 70 MM Great Yarmouth Road Runners 2 1:58:31 08:26 73.3
126 Matt Frary 43 MM Norwich Road Runners 8 0:48:18 06:25 73.3
128 Stan Swanepoel 52 MM Tri Anglia 13 1:33:55 07:05 73.3
129 Kevin Mace 54 MM Norwich Road Runners 10 2:11:08 07:14 73.2
130 Gill Paremain 66 LM Thetford AC 7 1:28:09 09:32 73.2
131 Will Parry 48 MM London Frontrunners 17 1:20:03 06:49 73.2
132 Miranda Reynolds 43 LM Ely Runners 11 1:29:59 07:14 73.2
133 Jeremy Rodgers 42 MM Norfolk Gazelles 10 1:58:22 06:32 73.2
135 Steve Horton 36 MS Bedford Harriers 2 1:28:10 06:16 73.1
134 Graeme Kennedy 38 MS Cambridge and Coleridge AC 15 1:06:22 06:16 73.1
137 Peter Russell 66 MM Framlingham Flyers 16 0:42:18 07:42 73.0
136 Michael Stacey 55 MM March AC 2 1:42:59 07:19 73.0
140 Ruth Gaunt 49 LM Norwich Road Runners 7 1:10:15 07:36 72.9
138 Ed Moffett 29 MS Cambridge and Coleridge AC 7 0:55:57 06:03 72.9
139 Andrew Preston 51 MM Birketts Runners AC 2 1:39:32 07:05 72.9
143 Richard Harbon 54 MM North Herts Road Runners 17 1:24:48 07:14 72.8
142 Martin Horlock 42 MM Norwich Road Runners 11 1:21:33 06:33 72.8
141 John Scoggins 35 MS City Of Norwich AC 9 1:45:35 06:22 72.8
145 Steve Brooke 48 MM Felixstowe Road Runners 11 1:25:48 06:53 72.7
144 Nicky Wnek 45 LM Ryston Runners 10 2:17:21 07:35 72.7
147 Dani Nimmock 26 LS City Of Norwich AC 12 2:18:06 07:01 72.6
148 Mel Snare 43 LM Framlingham Flyers 8 0:53:45 07:09 72.6
146 Gary Walker 64 MM RAF Marham 10 2:25:25 08:01 72.6
149 Steve Rolfe 60 MM Norfolk Gazelles 1 2:07:40 07:49 72.5
151 Paul Smith 48 MM RAF Marham 16 0:36:31 06:39 72.5
150 Darren Sunter 40 MM North Herts Road Runners 9 1:49:29 06:36 72.5
152 Virginia Bird 56 LM Garden City Runners 14 1:00:22 08:18 72.4
153 Adam Matthews 21 MS Ryston Runners 14 0:43:51 06:02 72.4
157 Neville Baker 62 MM Headington Road Runners 17 1:31:51 07:50 72.2
158 William Forster 17 MJ Riverside Runners 16 0:34:07 06:13 72.2
159 Jack Gillick 29 MS Wymondham AC 9 1:46:13 06:24 72.2
156 Andrew Lane 60 MM Wymondham AC 2 1:49:00 07:45 72.2
154 Patrick Mace 54 MM Norwich Road Runners 9 2:03:42 07:27 72.2
155 Colin Tricker 35 MS Paddock Wood AC 10 1:54:28 06:19 72.2
165 Geraldine Clarke 47 LM Framlingham Flyers 11 1:34:49 07:37 72.1
164 Keith Pritchard 48 MM Riverside Runners 8 0:51:07 06:48 72.1
163 Greg Quinn 55 MM Reepham Runners 17 1:26:20 07:22 72.1
161 Stewart Robins 49 MM Ryston Runners 9 1:58:34 07:09 72.1
162 Danny Winn 32 MS Bedford Harriers 12 2:06:52 06:27 72.1
160 Yvonne Youngman 43 LM Stamford Striders 11 1:31:20 07:20 72.1
168 Tony Cantle 56 MM Thetford AC 6 0:57:28 07:16 72.0
171 Karl Hiner 50 MM Riverside Runners 2 1:39:59 07:07 72.0
166 Lorraine Marshall 49 LM City Of Norwich AC 11 1:37:00 07:47 72.0
169 Bryan Rootes 48 MM Haverhill Running Club 14 0:49:18 06:47 72.0
167 John Uff 35 MS Cambridge and Coleridge AC 13 1:23:44 06:19 72.0
170 Scott Walford 46 MM Bure Valley Harriers 5 1:13:34 06:48 72.0
172 Adam Hills 39 MS Bedford Harriers 6 0:50:11 06:21 71.9
174 Graeme Knott 37 MS Harwich Runners 4 1:10:46 06:21 71.9
173 James Vickers 37 MS Pink and Blacks 17 1:14:44 06:22 71.9
175 Sean Connolly 47 MM Fenland Running Club 10 2:05:44 06:56 71.8
177 Paul Martin 39 MS Norwich Road Runners 17 1:16:00 06:29 71.8
176 Sabine Schaeffer 39 LM Thetford AC 12 2:24:24 07:20 71.8
178 Toni Alcaraz 42 LM March AC 13 1:37:01 07:19 71.7
179 Francis Hale 48 MM Norwich Road Runners 1 1:55:54 07:06 71.7
180 Bart Hommels 43 MM Cambridge and Coleridge AC 15 1:10:26 06:39 71.6
181 Chris Chorley 53 MM Bungay Black Dog Running Club 15 1:16:37 07:14 71.5
183 Becca Frake 25 LS Cambridge and Coleridge AC 17 1:22:02 07:00 71.5
184 Linda Marshall 51 LM Ryston Runners 8 0:59:19 07:53 71.5
182 Alistair Steele 28 MS Ely Runners 13 1:23:41 06:19 71.5
185 Maire Irlam 51 LM Fenland Running Club 3 0:45:02 07:49 71.4
186 Les Scott 58 MM Ryston Runners 11 1:35:18 07:39 71.4
189 Peter Bennet 52 MM Cambridge and Coleridge AC 8 0:53:25 07:06 71.3
188 Sarah Golding 52 LM St Edmund Pacers 7 1:14:31 08:04 71.3
187 Jo Summer 51 LM North Herts Road Runners 12 2:45:16 08:24 71.3
191 Victoria Coe 29 LS Cambridge and Coleridge AC 8 0:51:55 06:54 71.2
192 Carol Devlin 51 LM Dereham Runners 5 1:26:47 08:02 71.2
194 Karl Hayer 40 MM London Frontrunners 9 1:51:31 06:43 71.2
190 Rebecca Maun 47 LM North Norfolk Beach Runners 8 0:56:48 07:33 71.2
193 Vicky Quantrill 42 LM Great Yarmouth Road Runners 8 0:54:23 07:14 71.2
201 Elizabeth Daly 33 LS Dereham Runners 7 1:04:39 07:00 71.1
197 John Gay 56 MM North Norfolk Beach Runners 3 0:41:50 07:16 71.1
200 Catherine Henery 52 LM Norwich Road Runners 2 1:56:15 08:16 71.1
195 Kevin Hickling 47 MM Riverside Runners 17 1:21:44 06:58 71.1
198 Karl Sherry 54 MM Norwich Road Runners 5 1:19:39 07:22 71.1
196 Penny Studley 43 LM Great Yarmouth Road Runners 7 1:07:50 07:20 71.1
199 Robin Webb 32 MS Ely Runners 2 1:29:38 06:23 71.1
204 Chris Balmer 34 MS Ryston Runners 1 1:45:54 06:29 71.0
203 Patrick Bird 57 MM Garden City Runners 15 1:19:59 07:33 71.0
202 Peter Holmes 38 MS Serpentine RC 12 2:10:59 06:40 71.0
205 Andrew Baker 49 MM Great Yarmouth Road Runners 11 1:28:41 07:07 70.9
207 Paul Dowson 57 MM Norwich Road Runners 16 0:40:12 07:19 70.9
206 Keith White 69 MM Fenland Running Club 14 1:00:16 08:17 70.9
213 Jonathan Cousins 46 MM North Norfolk Beach Runners 14 0:49:21 06:47 70.8
209 Jane Greenwood 61 LM Fenland Running Club 2 2:11:53 09:23 70.8
208 Neil Hume 42 MM Garden City Runners 12 2:15:37 06:54 70.8
210 Tom Kingsnorth 36 MS St Edmund Pacers 4 1:11:23 06:24 70.8
212 Sam Williams 38 MS Riverside Runners 10 1:58:33 06:32 70.8
211 Samantha Windebank 45 LM Riverside Runners 13 1:40:47 07:36 70.8
214 Alison Bryant-Smith 33 LS Serpentine RC 13 1:34:24 07:07 70.7
216 Emmanuel Lumineau 41 MM London Frontrunners 16 0:35:29 06:28 70.7
215 Ady Waters 49 MM Norfolk Gazelles 17 1:23:37 07:08 70.7
220 Billy Fadden 16 MJ Bedford Harriers 14 0:47:35 06:33 70.6
219 George Gay 21 MS City Of Norwich AC 4 1:10:46 06:21 70.6
221 Simon Hardy 54 MM Serpentine RC 8 0:54:52 07:18 70.6
222 Ruth Steele 49 LM Norwich Road Runners 9 2:16:10 08:12 70.6
217 Matt Stone 45 MM Bure Valley Harriers 7 1:03:04 06:50 70.6
218 John Walshaw 47 MM City Of Norwich AC 2 1:39:22 07:04 70.6
225 Sarah Bradley 53 LM Norwich Road Runners 8 1:01:41 08:12 70.5
223 Russell Casey 39 MS Garden City Runners 9 1:51:36 06:43 70.5
227 Shane Cullinan 42 MM London Frontrunners 11 1:24:16 06:46 70.5
226 Cat Cummings 39 LM Wymondham AC 6 0:56:49 07:12 70.5
224 Chris Mickleburgh 27 MS Norwich Road Runners 12 2:09:42 06:36 70.5
235 Jeremy Amies 49 MM Norwich Road Runners 7 1:05:24 07:05 70.4
232 Deb Bryant 47 LM Biggleswade AC 6 1:00:35 07:40 70.4
233 Sze-Ming Cheung 42 MM Norwich Road Runners 13 1:30:00 06:48 70.4
231 Lindsay Cook 41 LM North Herts Road Runners 15 1:17:56 07:22 70.4
234 Paul Davies 48 MM Norwich Road Runners 14 0:50:26 06:56 70.4
229 Marcus Hawkins 43 MM Ryston Runners 6 0:52:50 06:41 70.4
228 Anna Hoogkamer 21 LS City Of Norwich AC 8 0:52:29 06:59 70.4
230 Kevin Willett 53 MM Bedford Harriers 5 1:19:45 07:23 70.4
238 Ashley Dennett 19 MJ City Of Norwich AC 11 1:21:34 06:33 70.3
237 Paul Evans 55 MM Reepham Runners 7 1:07:40 07:19 70.3
236 Niki Park 51 LM Norwich Road Runners 17 1:35:39 08:09 70.3
240 Dominic Blake 38 MS Reepham Runners 1 1:49:05 06:41 70.2
239 Phil Whiting 42 MM Norfolk Gazelles 12 2:16:51 06:57 70.2
243 Marie-Anne Fischer 55 LM Headington Road Runners 8 1:03:41 08:28 70.1
241 Glyn Loveday 46 MM Ely Runners 14 0:49:49 06:51 70.1
242 Chrissie Spooner 45 LM North Norfolk Beach Runners 10 2:22:31 07:52 70.1
245 Neil Adams 39 MS North Norfolk Beach Runners 2 1:33:56 06:41 70.0
244 Julie Parker 51 LM Stamford Striders 13 1:48:51 08:13 70.0
246 Sharon Perry 44 LM St Edmund Pacers 8 0:56:11 07:28 70.0
247 Daniel Grimwood 40 MM Paddock Wood AC 9 1:53:29 06:50 69.9
248 Robert Simmonds 31 MS Ryston Runners 2 1:31:10 06:29 69.9
250 Andy Mulligan 25 MS Coltishall Jaguars 17 1:15:21 06:25 69.8
249 Sarah Taylor 51 LM Ryston Runners 17 1:36:19 08:13 69.8
257 Jack Adcock 18 MJ City Of Norwich AC 14 0:46:57 06:27 69.7
254 Dean Blake 42 MM Coltishall Jaguars 6 0:53:00 06:43 69.7
256 David Chesterman 26 MS Ely Runners 10 1:58:25 06:32 69.7
255 Mike Hankinson 55 MM St Edmund Pacers 11 1:35:02 07:38 69.7
251 Nicky Jennings 44 LM Fenland Running Club 8 0:56:23 07:30 69.7
252 Martin Stringfellow 43 MM Wymondham AC 11 1:25:50 06:54 69.7
253 Mark Watts 53 MM St Edmund Pacers 2 1:45:58 07:32 69.7
258 Gary Barnes 52 MM Riverside Runners 12 2:30:23 07:39 69.6
259 Frazer Heasman 23 MS Bure Valley Harriers 15 1:07:45 06:24 69.6
260 Kevin Murphy 42 MM St Edmund Pacers 1 1:53:35 06:58 69.6
263 Andrew Brett 33 MS Ramsey Road Runners 9 1:50:19 06:39 69.5
261 Ryan Jones 27 MS Fenland Running Club 12 2:11:37 06:41 69.5
262 Charlie Stone 16 MJ Thetford AC 14 0:48:19 06:39 69.5
264 Laurie Hurman 62 MM Headington Road Runners 5 1:27:43 08:07 69.4
267 Steve Mckeown 47 MM North Herts Road Runners 7 1:05:15 07:04 69.4
266 Steven Neaves 59 MM Bungay Black Dog Running Club 4 1:27:59 07:54 69.4
265 Sam Russell 28 MS Wymondham AC 17 1:15:47 06:28 69.4
268 Paul Edwards 52 MM West Norfolk AC 7 1:08:03 07:22 69.3
269 Trevor Sutherill 66 MM Fenland Running Club 16 0:44:33 08:07 69.3
272 Paul Barrell 52 MM Birketts Runners AC 16 0:39:30 07:12 69.2
270 David Bray 44 MM Haverhill Running Club 8 0:51:34 06:51 69.2
273 Steven Cannell 28 MS Bure Valley Harriers 17 1:16:02 06:29 69.2
271 Jacky Walsingham 43 LM RAF Marham 9 2:09:48 07:49 69.2
275 Chris Edwards 56 MM Reepham Runners 4 1:25:57 07:43 69.1
276 Matt Holmes 38 MS Ely Runners 15 1:10:11 06:38 69.1
279 Kelly Mepham 36 LM Haverhill Running Club 12 2:27:33 07:30 69.1
274 James Ridger 37 MS Paddock Wood AC 7 1:00:34 06:33 69.1
278 Alistair Robinson 30 MS Norfolk Gazelles 17 1:16:06 06:29 69.1
277 Paul Veitch 45 MM Riverside Runners 1 1:57:09 07:11 69.1
281 Ed Fancourt 49 MM Stamford Striders 4 1:21:03 07:17 69.0
280 Neville Hawkins 53 MM Cambridge and Coleridge AC 10 2:17:52 07:36 69.0
282 Jo Isbill 51 LM Ryston Runners 2 1:58:20 08:25 69.0
285 Tony Bacon 33 MS Haverhill Running Club 16 0:34:31 06:17 68.9
283 Richard Hammond 43 MM Fenland Running Club 12 2:20:29 07:09 68.9
284 Gavin Stokes 55 MM Ramsey Road Runners 12 2:35:55 07:56 68.9
287 Sarah Stubbs 41 LM Bure Valley Harriers 8 0:55:50 07:25 68.9
286 Neil Walpole 46 MM Norwich Road Runners 16 0:37:49 06:53 68.9
289 Kyle Chesterman 28 MS Riverside Runners 11 1:21:25 06:32 68.8
291 Alan Griffiths 49 LM Wellingborough & District AC. 13 1:48:09 08:10 68.8
290 Victoria Holden 35 LM Paddock Wood AC 16 0:39:05 07:07 68.8
288 Philip Lister 61 MM Headington Road Runners 12 2:45:15 08:24 68.8
292 Lucy Tyler 23 LS Thetford AC 17 1:25:17 07:16 68.8
293 Jamie Conyard 29 MS Norwich Road Runners 11 1:21:38 06:33 68.6
294 Graham Johnson 50 MM Coltishall Jaguars 14 0:52:36 07:14 68.6
295 Vernon Hoare 53 MM North Norfolk Beach Runners 16 0:40:12 07:19 68.5
296 Lorena Latisaite 28 LS Ryston Runners 13 1:37:02 07:19 68.5
297 Chris Parker 34 MS North Norfolk Beach Runners 11 1:22:11 06:36 68.5
298 Mike Kendall 45 MM Riverside Runners 2 1:40:53 07:11 68.4
299 Wayne Lincoln 50 MM City Of Norwich AC 1 2:03:33 07:34 68.4
300 Gareth Fletcher 38 MS London Frontrunners 15 1:11:00 06:42 68.3
302 Charles George 16 MJ Paddock Wood AC 8 0:51:02 06:47 68.3
303 Chris Moore 55 MM Norfolk Gazelles 13 1:43:31 07:49 68.3
301 Jason Rix 47 MM Norfolk Gazelles 14 0:51:32 07:05 68.3
305 Sharon Bardwell 46 LM Norwich Road Runners 6 1:01:55 07:50 68.2
304 John Haynes 61 MM Bishops Stortford RC 1 2:16:56 08:23 68.2
306 James ONeill 36 MS Ryston Runners 5 1:11:58 06:39 68.1
309 Graham Milham 40 MM Fenland Running Club 9 1:56:42 07:02 68.0
307 Helen Salmon 50 LM Norfolk Gazelles 9 2:23:00 08:37 68.0
312 Tony Savage 55 MM Ryston Runners 4 1:26:37 07:47 68.0
310 Barbara Sayers 44 LM North Herts Road Runners 8 0:57:50 07:41 68.0
311 Paul Sullivan 49 MM Norwich Road Runners 2 1:44:56 07:28 68.0
308 Caroline Thrussel 53 LM North Herts Road Runners 2 2:03:07 08:45 68.0
315 Andrew Hammond 60 MM Norfolk Gazelles 11 1:42:03 08:12 67.9
316 David Houghton 45 MM Norwich Road Runners 13 1:35:35 07:13 67.9
313 Ben Jones 28 MS Cambridge and Coleridge AC 17 1:17:24 06:36 67.9
314 Andy Ritchings 54 MM Reepham Runners 13 1:43:08 07:47 67.9
322 Stacey Harper 38 LM Norwich Road Runners 8 0:55:45 07:25 67.8
320 Maija Kozlova 33 LS Cambridge and Coleridge AC 2 1:44:52 07:28 67.8
318 Joseph Lowe 41 MM London Frontrunners 6 0:54:02 06:50 67.8
317 Emma Potter-Campbell 46 LM Dereham Runners 10 2:29:02 08:13 67.8
321 Colin Stark 41 MM North Norfolk Beach Runners 1 1:55:37 07:05 67.8
319 Lee Thompson 27 MS Ely Runners 7 1:00:11 06:31 67.8
323 Laura Dixon 32 LS City Of Norwich AC 14 0:52:55 07:17 67.7
325 Mark Jones 60 MM Old Greshamians 12 2:46:23 08:28 67.7
326 Studney Kirby 51 MM Wellingborough & District AC. 14 0:53:44 07:23 67.7
327 Andy Palombella 36 MS Bedford Harriers 17 1:18:56 06:44 67.7
324 Shaun Webb 42 MM Reepham Runners 10 2:07:57 07:03 67.7
331 Pete Graham 31 MS Bedford Harriers 10 2:02:03 06:44 67.6
330 Stew Kelly 40 MM West Norfolk AC 9 1:57:22 07:04 67.6
328 Mark Louth 51 MM Thorney Running Club 2 1:47:19 07:38 67.6
329 Stewart Marden 54 MM Coltishall Jaguars 11 1:37:04 07:48 67.6
336 James Bolm 52 MM Riverside Runners 13 1:42:02 07:42 67.5
339 Sean Bowen 51 MM Garden City Runners 4 1:24:20 07:34 67.5
334 Daniel Guppy 35 MS Ryston Runners 10 2:02:32 06:46 67.5
337 James Lambett 37 MS Coltishall Jaguars 7 1:02:04 06:43 67.5
333 Rowena Leary 31 LS Norfolk Gazelles 4 1:22:19 07:23 67.5
332 Siobhan Rootes 29 LS Haverhill Running Club 11 1:32:30 07:26 67.5
338 Rosa Sampson Geroski 26 LS Cambridge and Coleridge AC 13 1:38:32 07:26 67.5
335 Wayne Stimson 43 MM March AC 7 1:04:58 07:02 67.5
344 Jonathan Cordle 52 MM Norwich Road Runners 1 2:07:40 07:49 67.4
342 Mark Haynes 39 MS Bure Valley Harriers 2 1:37:35 06:56 67.4
340 Wendy Hughes 56 LM Stowmarket Striders 8 1:07:04 08:55 67.4
343 Vinnie Purdy 40 MM North Norfolk Beach Runners 10 2:06:31 06:59 67.4
341 Lee Tatum 35 MS Ely Runners 4 1:14:37 06:42 67.4
347 Andrew Corti 45 MM London Frontrunners 7 1:06:12 07:10 67.3
346 Sarah Gauvin 45 LM Fenland Running Club 10 2:28:26 08:11 67.3
345 Claudia Milburn 32 LS Fenland Running Club 15 1:18:33 07:25 67.3
348 Annie Rooks 17 LJ Ryston Runners 16 0:40:26 07:22 67.3
350 Rob Hurst 37 MS Old Greshamians 14 0:48:31 06:40 67.2
349 David Welsh 51 MM Norwich Road Runners 6 0:59:00 07:28 67.2
353 Michael Armes 51 MM Norwich Road Runners 17 1:29:35 07:38 67.1
357 Lauren Bradshaw 32 LS Cambridge and Coleridge AC 3 0:41:54 07:16 67.1
354 Adrian Hall 52 MM Wymondham AC 7 1:10:18 07:36 67.1
352 Phil Jamieson 31 MS Bedford Harriers 11 1:23:28 06:42 67.1
351 Simon Render 52 MM March AC 17 1:30:20 07:42 67.1
355 Bobbie Sauerzapf 57 LM Bungay Black Dog Running Club 3 0:51:48 09:00 67.1
356 Hazel Wray 48 LM North Norfolk Beach Runners 17 1:36:44 08:15 67.1
361 Dave Aust 51 MM Stamford Striders 10 2:19:40 07:42 67.0
359 Matt Ironside 33 MS Bishops Stortford RC 9 1:54:22 06:53 67.0
358 Nick Sinnott 44 MM Wellingborough & District AC. 9 2:02:18 07:22 67.0
360 Louise White 40 LM Thetford AC 9 2:10:51 07:53 67.0
362 Cameron Harris 22 MS Stamford Striders 17 1:18:37 06:42 66.9
363 Roland Knott 66 MM Harwich Runners 8 1:04:23 08:34 66.9
365 Tom Richards 49 MM Fenland Running Club 13 1:40:18 07:34 66.9
364 Andy Rowles 54 MM Dereham Runners 15 1:22:38 07:48 66.9
366 Andy Sloan 37 MS North Norfolk Beach Runners 6 0:53:11 06:44 66.9
369 Joe Carr 37 MS Framlingham Flyers 13 1:31:18 06:53 66.8
368 Mark Clues 49 MM Tri Anglia 8 0:55:37 07:24 66.8
367 Adrian Sherwood 51 MM North Herts Road Runners 1 2:07:36 07:49 66.8
370 Philip Cooper 56 MM Reepham Runners 2 1:53:41 08:05 66.7
371 Rui Gomes 35 MS Ely Runners 8 0:50:06 06:40 66.7
373 Gary Stanley 61 MM Great Yarmouth Road Runners 4 1:33:12 08:22 66.7
372 Neil Tween 32 MS Cambridge and Coleridge AC 4 1:14:41 06:42 66.7
374 Nicola Jones 45 LM Riverside Runners 7 1:13:39 07:58 66.6
375 Peter Kean-Cockburn 57 MM Coltishall Jaguars 16 0:42:47 07:48 66.6
376 Jenny King 58 LM Bedford Harriers 6 1:13:34 09:19 66.6
377 Tom White 34 MS St Edmund Pacers 10 2:03:59 06:50 66.6
378 Paul Davies 47 MM Biggleswade AC 9 2:06:24 07:37 66.5
379 Simon Levy 35 MS Ryston Runners 13 1:30:43 06:51 66.5
380 Les Rennie 62 MM Ramsey Road Runners 16 0:44:47 08:09 66.5
387 Lorna Aust 51 LM Stamford Striders 3 0:48:27 08:25 66.4
381 Alexandra Bland 39 LM Norwich Road Runners 16 0:41:10 07:30 66.4
382 Anne Ellen 61 LM Norfolk Gazelles 5 1:46:17 09:50 66.4
383 Louise Juby 36 LM Dereham Runners 9 2:08:59 07:46 66.4
384 David Philpot 56 MM Ramsey Road Runners 15 1:24:43 08:00 66.4
385 Clyde Stratton 45 MM March AC 6 0:56:57 07:13 66.4
386 Nicos Symeou 61 MM Great Yarmouth Road Runners 14 0:59:43 08:13 66.4
388 Lucy Cooper 49 LM Tri Anglia 14 1:00:22 08:18 66.3
395 Duncan Andrew 48 MM Birketts Runners AC 15 1:19:25 07:30 66.2
391 David Evans 26 MS Serpentine RC 2 1:36:16 06:51 66.2
392 Yusuf Firat 53 MM Haverhill Running Club 2 1:51:34 07:56 66.2
390 Alex French 40 LM City Of Norwich AC 7 1:11:22 07:43 66.2
394 Clare Meraz 34 LS Serpentine RC 11 1:35:00 07:38 66.2
389 Mel Porter 49 MM Coltishall Jaguars 2 1:47:43 07:40 66.2
393 Ellie Stevens 37 LM City Of Norwich AC 16 0:40:55 07:27 66.2
396 Chris Chapman 59 MM Ryston Runners 3 0:46:12 08:01 66.1
399 Paul Cooke 39 MS Biggleswade AC 10 2:08:05 07:04 66.0
401 John Keenan 44 MM London Frontrunners 5 1:18:59 07:18 66.0
397 Susan Matthews 37 LM Ryston Runners 1 2:07:44 07:50 66.0
398 Andrew Plume 34 MS Fenland Running Club 1 1:53:50 06:59 66.0
400 Andy Pond 51 MM Tri Anglia 4 1:25:38 07:41 66.0
402 Dave Tandy 46 MM Norwich Road Runners 4 1:22:44 07:26 66.0
403 Bill Banner 50 MM Haverhill Running Club 7 1:10:21 07:37 65.9
406 Sally Cushing 51 LM Norwich Road Runners 4 1:36:34 08:40 65.9
407 Kelly DeGol 37 LM Ryston Runners 14 0:55:09 07:35 65.9
404 Peter Nelson 41 MM Coltishall Jaguars 9 2:01:19 07:18 65.9
405 Sarah Peachey 32 LS Norwich Road Runners 3 0:42:37 07:24 65.9
408 Mark Tayler 63 MM Birketts Runners AC 3 0:47:58 08:20 65.9
410 Simon Bekker 41 MM Great Yarmouth Road Runners 9 2:01:30 07:19 65.8
411 Gary Finch 47 MM Bedford Harriers 10 2:17:12 07:34 65.8
412 Katie Harbon 21 LS North Herts Road Runners 13 1:40:59 07:37 65.8
409 Chris Langton 49 MM City Of Norwich AC 5 1:22:26 07:38 65.8
416 Mark Philo 48 MM Tri Anglia 16 0:40:14 07:20 65.8
413 Mike Walter 38 MS Paddock Wood AC 17 1:22:16 07:01 65.8
415 Graham Watering 43 MM Norwich Road Runners 9 2:03:38 07:27 65.8
414 Jon Wiles 44 MM Bungay Black Dog Running Club 10 2:13:53 07:23 65.8
417 Charles Allen 39 MS Norwich Road Runners 4 1:18:32 07:03 65.7
423 Charlie Arnold 60 MM Biggleswade AC 13 1:52:39 08:30 65.7
419 Amy Balaam 34 LS Bure Valley Harriers 14 0:54:45 07:32 65.7
424 Emily Haughan 37 LM North Norfolk Beach Runners 9 2:11:06 07:54 65.7
421 Patrick Lock 27 MS Wymondham AC 8 0:50:00 06:39 65.7
426 Darren Matussa 40 MM North Herts Road Runners 10 2:09:50 07:10 65.7
420 Tom Pullinger 45 MM Bungay Black Dog Running Club 13 1:38:47 07:27 65.7
418 Ian Rodgers 50 MM Bishops Stortford RC 7 1:10:35 07:38 65.7
425 Aaron Rowland 17 MJ Paddock Wood AC 3 0:39:30 06:51 65.7
422 Colin Weller 45 MM Norwich Road Runners 2 1:45:04 07:28 65.7
430 David Asker 32 MS Tri Anglia 15 1:11:55 06:47 65.6
429 Howard Bailey 32 MS Dereham Runners 4 1:15:56 06:49 65.6
431 Samuel Burdett 21 MS Stowmarket Striders 15 1:12:08 06:49 65.6
428 Henry Gurney 35 MS Bure Valley Harriers 13 1:31:53 06:56 65.6
427 Jo West 52 LM Reepham Runners 8 1:05:25 08:42 65.6
432 Jason Brunt 43 MM Norfolk Gazelles 2 1:43:35 07:22 65.5
434 Ellen Connolly 36 LM Fenland Running Club 7 1:10:48 07:40 65.5
433 Jevan Robertson 18 MJ March AC 1 1:59:09 07:18 65.5
440 Craig Crofts 32 MS Thorney Running Club 17 1:20:32 06:52 65.4
439 Alex Eggeman 37 MS Cambridge and Coleridge AC 1 1:56:14 07:07 65.4
435 Julia Lloyd 49 LM Wymondham AC 15 1:30:14 08:31 65.4
438 Amy Southward 26 LS Ely Runners 14 0:54:39 07:31 65.4
436 Mark Tufts 48 MM Wymondham AC 12 2:34:23 07:51 65.4
437 Mark Winfield 49 MM Tri Anglia 11 1:36:06 07:43 65.4
444 Robin Brookes 47 MM Harwich Runners 2 1:47:28 07:39 65.3
443 Neville Knights 56 MM Dereham Runners 3 0:45:34 07:55 65.3
442 Dawn Marshall 54 LM St Edmund Pacers 15 1:36:18 09:06 65.3
441 Craig Rogers 39 MS Dereham Runners 11 1:28:46 07:08 65.3
445 Kris Semple 48 MM Cambridge and Coleridge AC 16 0:40:32 07:23 65.3
447 Will Law 29 MS Bungay Black Dog Running Club 12 2:20:18 07:08 65.2
446 Stuart Rose 41 MM Dereham Runners 13 1:36:19 07:16 65.2
448 Sam Coyne 23 MS Bure Valley Harriers 1 1:55:14 07:04 65.1
449 Eve Casbard 42 LM Riverside Runners 6 1:02:44 07:56 65.0
451 Clare Howarth 35 LM Headington Road Runners 13 1:43:15 07:48 65.0
450 Adam Smith 48 MM Old Greshamians 17 1:30:10 07:41 65.0
452 John Auld 34 MS North Herts Road Runners 4 1:17:06 06:55 64.9
458 Michael Barrett 60 MM Dereham Runners 11 1:46:46 08:35 64.9
456 Lucy Boothby 50 LM Riverside Runners 14 1:02:22 08:35 64.9
460 Kevin Byrne 62 MM Headington Road Runners 2 2:03:39 08:48 64.9
454 Hannah Fisher 31 LS North Herts Road Runners 11 1:36:18 07:44 64.9
459 Michael Howlett 31 MS Ryston Runners 15 1:12:38 06:52 64.9
455 Vhari King 38 LM Bure Valley Harriers 6 1:01:21 07:46 64.9
453 Paul Marriage 44 MM Old Greshamians 9 2:06:14 07:36 64.9
457 David Prior 69 MM Bedford Harriers 14 1:05:48 09:03 64.9
461 Vince Butler 47 MM Tri Anglia 9 2:09:43 07:49 64.8
463 Chris Eland 48 MM Garden City Runners 1 2:08:14 07:51 64.8
462 David Gilbert 54 MM Bungay Black Dog Running Club 9 2:17:55 08:18 64.8
468 John Davis 63 MM Garden City Runners 6 1:08:01 08:37 64.7
469 Matthew Dawson 35 MS RAF Marham 8 0:51:41 06:52 64.7
464 Neil Harvey 56 MM Biggleswade AC 15 1:26:55 08:12 64.7
465 Darren Hire 41 MM Thorney Running Club 13 1:37:04 07:20 64.7
467 Gareth Hunt 25 MS Ryston Runners 3 0:38:16 06:39 64.7
466 Andrew Thompson 57 MM Ely Runners 2 1:58:17 08:25 64.7
472 Anthony Beales 50 MM Wymondham AC 14 0:55:48 07:41 64.6
471 Bethan Everson 25 LS Fenland Running Club 2 1:49:29 07:47 64.6
470 Emma Greaves 44 LM Ely Runners 12 2:47:29 08:31 64.6
473 Louise Wilkinson 54 LM City Of Norwich AC 5 1:39:32 09:12 64.5
475 Charlie Barker 65 MM Ely Runners 4 1:40:14 09:00 64.4
474 Charlotte Neale 30 LS North Norfolk Beach Runners 16 0:41:20 07:32 64.4
477 Tim Larke 43 MM Stowmarket Striders 4 1:22:51 07:26 64.3
478 Gail Mackie 27 LS Felixstowe Road Runners 15 1:22:07 07:45 64.3
476 Ross Payne 21 MS Ely Runners 1 1:57:16 07:11 64.3
482 Sally Edwards 51 LM West Norfolk AC 8 1:06:03 08:47 64.2
483 Michael Gilbert 25 MS Haverhill Running Club 5 1:15:13 06:57 64.2
480 Bob Hammond 40 MM Old Greshamians 8 0:53:54 07:10 64.2
484 Julia Norman 41 LM Ryston Runners 7 1:14:08 08:01 64.2
481 Rod Sinnott 49 MM Fenland Running Club 5 1:24:31 07:49 64.2
479 Andrew Wade 52 MM Stamford Striders 15 1:24:35 07:59 64.2
485 Martin Koenigsberger 47 MM West Norfolk AC 12 2:36:15 07:57 64.1
486 Jo Davies 29 LS Cambridge and Coleridge AC 4 1:26:44 07:47 64.0
488 Philippa Crosby 29 LS Reepham Runners 12 2:36:55 07:59 63.9
492 Brook Doughty 26 MS RAF Marham 14 0:49:31 06:49 63.9
490 Maria Frykfors 24 LS Headington Road Runners 4 1:26:53 07:48 63.9
487 Natalie Kim Cant 35 LM Norwich Road Runners 14 0:56:27 07:46 63.9
491 Leigh Nobes 38 MS Reepham Runners 17 1:24:46 07:14 63.9
489 Andrew Simmonds 35 MS Ryston Runners 4 1:18:41 07:04 63.9
496 Andrew Parsons 37 MS Cambridge and Coleridge AC 9 2:01:39 07:20 63.8
493 Maisie Pritchard 16 LJ Riverside Runners 3 0:45:26 07:53 63.8
494 Ed Rawlings 41 MM North Norfolk Beach Runners 17 1:26:51 07:24 63.8
498 Roddie Shepherd 64 MM Ely Runners 8 1:06:18 08:49 63.8
497 Howard Smith 56 MM Wellingborough & District AC. 15 1:28:13 08:20 63.8
495 Debbie Tooke 44 LM Norwich Road Runners 3 0:46:44 08:07 63.8
500 Charlie Ritchie 61 MM Cambridge and Coleridge AC 1 2:26:35 08:59 63.7
499 Sophie Thrussell 23 LS Riverside Runners 15 1:22:47 07:49 63.7
501 Mick Wise 62 MM Garden City Runners 3 0:49:13 08:33 63.7
504 Rachael Leah 35 LM Cambridge and Coleridge AC 7 1:12:39 07:52 63.6
503 Isabelle Lemasson 34 LS Cambridge and Coleridge AC 12 2:39:02 08:05 63.6
502 Andy Mclaren 51 MM North Norfolk Beach Runners 12 2:42:58 08:17 63.6
505 Paul Newell 51 MM Riverside Runners 4 1:29:31 08:02 63.6
512 Graham Anderson 34 MS Cambridge and Coleridge AC 5 1:16:34 07:05 63.5
509 Caroline Brown 41 LM Ely Runners 15 1:26:25 08:10 63.5
508 Crossley Eccles 37 MS Pink and Blacks 10 2:11:13 07:14 63.5
507 Mickael Hegesippe 44 MM Paddock Wood AC 4 1:24:30 07:35 63.5
511 Vivienne Lain 49 LM City Of Norwich AC 6 1:08:42 08:42 63.5
510 Melanie Reed 33 LS Ryston Runners 12 2:38:50 08:04 63.5
506 Nicholas Smith 50 MM Stamford Striders 7 1:13:00 07:54 63.5
514 Christine Ashe 55 LM Bungay Black Dog Running Club 6 1:14:13 09:24 63.4
515 Ali Middleton 29 LS Norwich Road Runners 15 1:23:16 07:52 63.4
516 Glyn Peck 75 MM Harwich Runners 15 1:48:34 10:15 63.4
513 Stewart White 39 MS St Edmund Pacers 9 2:04:09 07:29 63.4
519 James Beadle 38 MS Reepham Runners 11 1:30:54 07:18 63.3
521 Bradley Greeves 52 MM Reepham Runners 6 1:03:13 08:00 63.3
518 Adrian Mark 32 MS London Frontrunners 13 1:34:31 07:08 63.3
517 Anna Seaman 37 LM Ryston Runners 14 0:57:25 07:54 63.3
520 Paul Taylor 50 MM Coltishall Jaguars 3 0:44:45 07:46 63.3
526 Karl Chapman 47 MM Wymondham AC 5 1:24:29 07:49 63.2
525 Craig Goldie 48 MM Thetford AC 2 1:51:57 07:58 63.2
527 Noel Jones 53 MM Birketts Runners AC 11 1:42:58 08:16 63.2
522 Sam Kingston 48 MM Old Greshamians 10 2:24:03 07:57 63.2
523 David Mould 50 MM Ely Runners 9 2:16:24 08:13 63.2
524 Martin West 68 MM Harwich Runners 16 0:49:44 09:04 63.2
528 Bryn Williams 50 MM Norwich Road Runners 12 2:42:40 08:16 63.2
531 Jan Manning 37 LM Ryston Runners 11 1:40:46 08:06 63.1
529 Dean Saunders 43 MM Great Yarmouth Road Runners 13 1:41:07 07:38 63.1
530 Sam Thelwell 26 MS Norfolk Gazelles 15 1:14:41 07:03 63.1
532 Neil Hewson 43 MM Ramsey Road Runners 10 2:18:33 07:39 63.0
534 Sam Laugher 32 MS RAF Marham 2 1:41:10 07:12 63.0
533 Jamie Randall 50 MM Haverhill Running Club 9 2:16:52 08:15 63.0
536 Richard Sargeant 44 MM Norwich Road Runners 3 0:42:54 07:27 63.0
535 Craig Sisson 28 MS Haverhill Running Club 13 1:34:59 07:10 63.0
538 Kat Burr 36 LM North Herts Road Runners 6 1:02:47 07:57 62.9
537 Ian Elden 42 MM Haverhill Running Club 10 2:17:41 07:36 62.9
539 Amelia Whiting 39 LM Norfolk Gazelles 8 1:00:25 08:02 62.9
541 Nina Atkinson 42 LM Reepham Runners 7 1:16:13 08:15 62.8
546 Colin Ewin 62 MM Garden City Runners 16 0:47:24 08:38 62.8
547 Adrian Goode 52 LM Felixstowe Road Runners 5 1:39:40 09:13 62.8
542 Nick Gurney 25 MS Norwich Road Runners 14 0:50:20 06:55 62.8
545 Nick Haworth 39 MS Biggleswade AC 12 2:29:18 07:35 62.8
544 Gavin Reid 50 MM Pink and Blacks 12 2:43:38 08:19 62.8
543 Martin Taylor 46 MM Paddock Wood AC 5 1:24:18 07:48 62.8
540 David Tuffnail 45 MM March AC 3 0:43:19 07:31 62.8
552 Sarah Adcock 42 LM City Of Norwich AC 3 0:46:50 08:08 62.7
548 Steve Chivers 38 MS Paddock Wood AC 13 1:37:50 07:23 62.7
550 David Crosthwaite 48 MM Headington Road Runners 9 2:15:12 08:09 62.7
549 Rhiannon Needham 36 LM Serpentine RC 14 0:57:44 07:56 62.7
551 Aaron Rudkin 36 MS Harwich Runners 14 0:51:40 07:06 62.7
554 Tate Devlin 17 MJ Dereham Runners 14 0:53:00 07:17 62.5
555 Sean Jermy 28 MS Great Yarmouth Road Runners 10 2:12:04 07:17 62.5
553 Andy Merrett 43 MM RAF Marham 1 2:07:23 07:48 62.5
556 Ben Churchman 32 MS RAF Marham 11 1:29:46 07:13 62.4
561 Chris Harrison 34 MS Norwich Road Runners 17 1:24:52 07:14 62.4
558 Mick Jones 45 MM Stowmarket Striders 13 1:44:03 07:51 62.4
557 Mark Lawrence 24 MS Bishops Stortford RC 15 1:15:30 07:08 62.4
560 Darren Shepherd 45 MM Framlingham Flyers 1 2:09:51 07:57 62.4
559 Karl Wright 35 MS Thetford AC 11 1:30:36 07:17 62.4
564 Pandora Buck 52 LM Great Yarmouth Road Runners 16 0:49:39 09:03 62.3
563 Lisa Owen 37 LM Norwich Road Runners 11 1:41:57 08:11 62.3
562 Nicky Sparkes 17 MJ Bungay Black Dog Running Club 14 0:53:08 07:19 62.3
565 Julia Baldwin 46 LM Stowmarket Striders 6 1:07:49 08:35 62.2
566 Martin Candish 43 MM Stamford Striders 2 1:49:05 07:46 62.2
567 Julie London 49 LM Norfolk Gazelles 7 1:22:20 08:55 62.2
568 Andy Bonner 34 MS Ely Runners 17 1:25:10 07:16 62.1
569 Lee Carey 35 MS March AC 10 2:13:05 07:20 62.1
570 Howard Revell 53 MM Framlingham Flyers 2 1:58:57 08:28 62.1
571 Mark Stone 44 MM Great Yarmouth Road Runners 17 1:31:24 07:48 62.1
574 Mark Alderson 41 MM Stamford Striders 1 2:06:25 07:45 62.0
575 William Burdett 54 MM Stowmarket Striders 14 1:00:11 08:17 62.0
573 Paul Krause 27 MS Haverhill Running Club 4 1:20:15 07:12 62.0
572 Ed Sidgwick 27 MS Old Greshamians 2 1:42:47 07:19 62.0
576 Steve Parker 50 MM Stamford Striders 12 2:46:08 08:27 61.9
579 Ben Chamberlin 35 MS Cambridge and Coleridge AC 14 0:52:07 07:10 61.8
577 Stewart Harrison 38 MS West Norfolk AC 13 1:40:04 07:33 61.8
580 Sabrina Norton 38 LM Bungay Black Dog Running Club 7 1:15:40 08:11 61.8
581 Natalie Selby 33 LS Ramsey Road Runners 13 1:48:05 08:09 61.8
578 Sachin Shah 39 MS London Frontrunners 8 0:55:37 07:24 61.8
586 David Alderson 51 MM Cambridge and Coleridge AC 11 1:43:43 08:20 61.7
583 Sam Brooke 25 MS Felixstowe Road Runners 13 1:36:59 07:19 61.7
588 Natalie Fairbairn 45 LM Riverside Runners 9 2:28:38 08:57 61.7
584 David Inder 51 MM Felixstowe Road Runners 14 0:58:57 08:07 61.7
582 Ian Mulcahy 53 MM Riverside Runners 7 1:17:04 08:20 61.7
587 Steve Sadd 57 MM Norfolk Gazelles 1 2:25:56 08:57 61.7
585 Adam Smart 34 MS North Norfolk Beach Runners 12 2:28:25 07:33 61.7
591 Jared Bethell 33 MS Bishops Stortford RC 2 1:43:34 07:22 61.6
593 Chris Fadden 53 MM Bedford Harriers 15 1:28:59 08:24 61.6
590 Richard Hill 40 MM Ely Runners 5 1:21:55 07:35 61.6
596 Richard Leeder 40 MM Stowmarket Striders 12 2:33:30 07:48 61.6
592 Katie Margarson 28 LS St Edmund Pacers 13 1:47:54 08:09 61.6
594 Merle Riseborough 41 LM North Norfolk Beach Runners 15 1:20:37 07:37 61.6
595 Jen Rudd 43 LM Wymondham AC 10 2:38:49 08:46 61.6
597 Jason Snook 46 MM Old Greshamians 6 1:01:53 07:50 61.6
589 Oliver Timpson 42 MM Wymondham AC 16 0:40:59 07:28 61.6
602 Daniel Amps-Woodward 17 MJ Thorney Running Club 14 0:53:52 07:25 61.5
599 Steve Chalklen 32 MS Paddock Wood AC 12 2:28:39 07:33 61.5
604 Leon Clement 32 MS London Frontrunners 2 1:43:43 07:23 61.5
598 Tim Cooke 56 MM Garden City Runners 13 1:55:53 08:45 61.5
603 Darren Honour 47 MM Great Yarmouth Road Runners 1 2:13:58 08:13 61.5
600 Steve Moseley 49 MM Norwich Road Runners 12 2:45:38 08:25 61.5
601 Mark Sargeantson 63 MM Framlingham Flyers 6 1:11:36 09:04 61.5
606 Jayne Allen 49 LM Wymondham AC 4 1:41:09 09:05 61.4
607 Edward Holland 34 MS London Frontrunners 1 2:02:28 07:30 61.4
605 Ben Jacobs 40 MM Felixstowe Road Runners 2 1:47:52 07:40 61.4
608 Nicholas Okerika 41 MM March AC 16 0:40:51 07:26 61.4
611 Robin Ashe 65 MM Bungay Black Dog Running Club 2 2:14:52 09:36 61.3
609 Vicky Berry 53 LM Biggleswade AC 16 0:51:05 09:18 61.3
610 Richard Dade 47 MM Reepham Runners 12 2:43:30 08:19 61.3
612 Jo Stephenson 51 LM Stowmarket Striders 1 2:37:38 09:40 61.2
614 Nick Fairclough 45 MM Serpentine RC 7 1:12:52 07:53 61.1
617 Will Honeybone 45 MM Ryston Runners 5 1:26:00 07:57 61.1
613 Vicky Jones 37 LM Norwich Road Runners 14 0:59:28 08:11 61.1
618 Bethan Mose 38 LM Garden City Runners 8 1:01:53 08:14 61.1
616 Penny Seeger 30 LS Ryston Runners 4 1:30:55 08:10 61.1
615 Adam Sheward 33 MS Thetford AC 15 1:17:24 07:19 61.1
620 Archie Barrington 15 MJ Harwich Runners 3 0:43:48 07:36 61.0
626 Josh Brighty 25 MS Norwich Road Runners 15 1:17:19 07:18 61.0
624 Karen Childerley 41 LM Riverside Runners 16 0:45:25 08:16 61.0
621 Lynn Featherstone 34 LS Headington Road Runners 7 1:15:29 08:10 61.0
623 Suzanne Moon 39 LM Stamford Striders 16 0:44:51 08:10 61.0
619 Becky Murley 41 LM Fenland Running Club 14 1:00:53 08:22 61.0
622 Pete Wood 35 MS Ely Runners 6 0:57:35 07:17 61.0
625 Adrian Woods 44 MM North Norfolk Beach Runners 2 1:52:16 07:59 61.0
630 Julie Flower 52 LM Old Greshamians 16 0:50:49 09:15 60.9
628 Sandra Harding-Brown 51 LM Headington Road Runners 14 1:07:19 09:16 60.9
627 Juliette Meek 35 LM Ryston Runners 6 1:04:35 08:11 60.9
629 Katherine Price 24 LS Birketts Runners AC 6 1:04:01 08:06 60.9
633 Michelle Brett 33 LS Ramsey Road Runners 5 1:28:59 08:14 60.8
634 Neil Bunnage 50 MM Norwich Road Runners 10 2:32:33 08:25 60.8
632 Helen Etherington 35 LM Wellingborough & District AC. 2 1:57:33 08:22 60.8
631 Giles Hawthorne 42 MM Biggleswade AC 11 1:37:35 07:50 60.8
636 Ian Kingstone 50 MM Bedford Harriers 9 2:22:03 08:33 60.7
638 Imogen Lees 42 LM Norfolk Gazelles 8 1:03:49 08:29 60.7
637 Ian Walters 48 MM Old Greshamians 13 1:49:36 08:16 60.7
635 Julz Williams 34 LS Norwich Road Runners 12 2:46:32 08:28 60.7
639 Zoe Luscombe 42 LM Biggleswade AC 14 1:01:46 08:30 60.6
641 Jason Fretwell 34 MS Ely Runners 13 1:39:18 07:30 60.5
644 Keith Moore 53 MM Dereham Runners 2 2:02:10 08:41 60.5
640 Anna Rust 23 LS Bedford Harriers 8 1:01:05 08:07 60.5
643 Julie Wacey 45 LM Ryston Runners 6 1:09:10 08:45 60.5
642 Rob White 48 MM Ramsey Road Runners 2 1:56:57 08:19 60.5
647 Amy Johnson 25 LS Headington Road Runners 6 1:04:34 08:10 60.4
645 David Martin 36 MS Serpentine RC 1 2:05:09 07:40 60.4
646 Scott Shrubsall 44 MM Coltishall Jaguars 10 2:25:54 08:03 60.4
651 Rob Dilley 37 MS Garden City Runners 10 2:18:19 07:38 60.3
649 Ian Moran 49 MM Riverside Runners 1 2:18:55 08:31 60.3
650 Paul Ridley 49 MM Riverside Runners 5 1:30:02 08:20 60.3
648 Alex Rothwell 55 MM Bedford Harriers 7 1:20:15 08:41 60.3
653 Steve Crane 60 MM Bedford Harriers 11 1:55:08 09:15 60.2
652 Pauline Drewery 47 LM Ryston Runners 5 1:37:51 09:03 60.2
655 Bob Grainger 36 MS Stowmarket Striders 2 1:47:03 07:37 60.2
654 Ian Kennedy 55 MM Framlingham Flyers 4 1:37:51 08:47 60.2
656 Jo Parden 49 LM Framlingham Flyers 9 2:39:42 09:37 60.2
657 Roger Alexander 59 MM Harwich Runners 12 3:05:39 09:26 60.1
660 Hayley Hawes 35 LM Ryston Runners 3 0:47:11 08:11 60.0
662 James Howlett 43 MM Framlingham Flyers 10 2:25:42 08:02 60.0
659 Paul Rayner 55 MM Thetford AC 10 2:41:35 08:55 60.0
658 Corin Thoday 41 MM Reepham Runners 15 1:22:45 07:49 60.0
661 Sian White 46 LM Ramsey Road Runners 6 1:10:23 08:55 60.0
669 Sarah Boosey 33 LS Norwich Road Runners 6 1:05:23 08:17 59.9
663 Keith Brighty 53 MM Norwich Road Runners 5 1:33:41 08:40 59.9
666 Lee Brown 33 MS Haverhill Running Club 17 1:28:03 07:30 59.9
668 Deborah English 37 LM Norwich Road Runners 1 2:20:52 08:38 59.9
665 Jason Kelf 48 MM Norfolk Gazelles 4 1:32:34 08:19 59.9
664 Ellie Scott 27 LS North Herts Road Runners 3 0:46:46 08:07 59.9
670 Charlotte Wasp 35 LM Stowmarket Striders 10 2:34:47 08:32 59.9
667 Pete Young 37 MS Pink and Blacks 8 0:56:32 07:31 59.9
671 Matt Crane 39 MS Bure Valley Harriers 9 2:11:36 07:56 59.8
672 Silje Hovstad 38 LM City Of Norwich AC 4 1:34:51 08:31 59.8
677 Carol Bowett 36 LM Fenland Running Club 17 1:39:35 08:29 59.7
675 James Holmes 37 MS Pink and Blacks 6 0:59:35 07:33 59.7
674 Sally Lee 34 LS Dereham Runners 8 1:02:19 08:17 59.7
673 Michelle Waters 48 LM Norfolk Gazelles 16 0:49:18 08:59 59.7
676 Paulina Zub 36 LM Fenland Running Club 17 1:39:33 08:29 59.7
680 Alan Bushell 45 MM Coltishall Jaguars 5 1:28:06 08:09 59.6
679 Tony Jones 56 MM Bedford Harriers 4 1:39:38 08:57 59.6
682 Trudy Sayell 37 LM West Norfolk AC 17 1:40:10 08:32 59.6
681 Neil Watson 44 MM West Norfolk AC 10 2:27:45 08:09 59.6
678 Jen Young 36 LM Pink and Blacks 7 1:17:42 08:25 59.6
686 Jay Gilbert 38 LM Fenland Running Club 4 1:35:25 08:34 59.5
683 Sarah Maisey 38 LM Serpentine RC 9 2:25:24 08:46 59.5
684 Guzel Sari 35 MS Dereham Runners 10 2:18:57 07:40 59.5
685 Francesca Turner 21 LS Great Yarmouth Road Runners 6 1:05:30 08:17 59.5
689 Mark Bonham 48 MM Wellingborough & District AC. 10 2:33:29 08:28 59.4
690 Emma Jay 33 LS Norfolk Gazelles 3 0:47:26 08:14 59.4
687 Karen Smith 48 LM Ryston Runners 12 3:11:03 09:43 59.4
688 Brian Titchiner 54 MM Dereham Runners 12 2:59:26 09:07 59.4
695 Jeremy Boreham 45 MM North Norfolk Beach Runners 3 0:45:56 07:58 59.3
693 Rob Casserley 44 MM Garden City Runners 5 1:27:53 08:08 59.3
694 Mark Doughty 42 MM Ryston Runners 2 1:53:36 08:05 59.3
692 Ben Letzer 38 MS Coltishall Jaguars 1 2:08:59 07:54 59.3
691 Mark Popple 25 MS Stamford Striders 5 1:21:22 07:32 59.3
699 Darren Burgess 42 MM RAF Marham 15 1:24:30 07:59 59.2
702 Louis Clabburn 43 MM Old Greshamians 4 1:29:59 08:05 59.2
703 Peter Gowing 48 MM Reepham Runners 11 1:45:20 08:28 59.2
697 Barry Graves 58 MM Ely Runners 1 2:33:18 09:24 59.2
698 Carly Jermy 37 LM City Of Norwich AC 10 2:37:52 08:42 59.2
696 Tom Johnson 21 MS Coltishall Jaguars 13 1:41:26 07:39 59.2
701 Sabina Spence 45 LM City Of Norwich AC 1 2:31:42 09:18 59.2
700 Mark Tinkler 58 MM Bedford Harriers 5 1:39:08 09:10 59.2
705 Abigail Grand 38 LM Reepham Runners 14 1:01:47 08:30 59.1
708 Gavin Lane 47 MM West Norfolk AC 6 1:04:58 08:13 59.1
707 Melissa Mason 30 LS Stamford Striders 14 1:00:29 08:19 59.1
706 Ricky Peacher 40 MM Framlingham Flyers 7 1:12:27 07:50 59.1
704 David Sawyer 60 MM Headington Road Runners 1 2:36:29 09:35 59.1
710 Paul Baird 45 MM Riverside Runners 10 2:30:27 08:18 59.0
709 Tom Bartlett 38 MS Serpentine RC 6 1:00:41 07:41 59.0
713 Vanessa Browne 47 LM Old Greshamians 3 0:52:05 09:03 58.9
712 Mike Connolly 54 MM Bishops Stortford RC 16 0:47:10 08:35 58.9
711 John Tilston 41 MM Paddock Wood AC 2 1:53:23 08:04 58.9
714 Steve Atkins 51 MM St Edmund Pacers 5 1:33:51 08:41 58.8
716 Johan Preis 49 MM Garden City Runners 11 1:46:59 08:36 58.8
715 Barry Smith 51 MM Ryston Runners 10 2:39:00 08:46 58.8
717 Peter Harvey 31 MS Wymondham AC 1 2:07:51 07:50 58.7
720 Richard Eaton 49 MM Birketts Runners AC 14 1:01:03 08:24 58.6
718 Shaun Goode 53 MM Felixstowe Road Runners 4 1:38:41 08:52 58.6
719 Justin Kinsey 33 MS Ryston Runners 15 1:20:41 07:37 58.6
721 Sue Last 56 LM Bishops Stortford RC 3 0:58:33 10:10 58.6
722 Glenn Proctor 44 MM Stowmarket Striders 7 1:15:27 08:10 58.6
723 Andy Barber 49 MM Haverhill Running Club 1 2:23:06 08:46 58.5
725 Nick Hudson 33 MS Coltishall Jaguars 12 2:36:17 07:57 58.5
726 Beth King 40 LM Norfolk Gazelles 16 0:47:02 08:34 58.5
724 David Neeves 35 MS Bungay Black Dog Running Club 17 1:30:48 07:44 58.5
730 Ron Ames 68 MM Stowmarket Striders 5 1:50:32 10:14 58.4
727 Stephen Crafford 49 MM Bishops Stortford RC 6 1:06:46 08:27 58.4
731 Rob Groves 30 MS Reepham Runners 15 1:20:45 07:38 58.4
729 Liz Harris 40 LM North Norfolk Beach Runners 14 1:03:14 08:42 58.4
728 Neil Martin 45 MM Thorney Running Club 5 1:29:54 08:19 58.4
735 Craig Alexander 31 MS Tri Anglia 12 2:36:54 07:59 58.3
732 Rebecca Hardy 37 LM Dereham Runners 15 1:32:03 08:42 58.3
733 Max Pearson 40 MM Fenland Running Club 6 1:02:22 07:54 58.3
734 James Stenning 37 MS London Frontrunners 10 2:22:59 07:53 58.3
736 Ian Tuckwell 39 MS RAF Marham 5 1:25:57 07:57 58.3
740 Janice Coglin-Hibbert 43 LM Tri Anglia 7 1:22:57 08:59 58.2
738 Ian Davies 62 MM Thorney Running Club 7 1:28:34 09:35 58.2
737 Alan Findlay 50 MM Bishops Stortford RC 14 1:01:59 08:32 58.2
739 Ian Gooderham 49 MM St Edmund Pacers 3 0:48:17 08:23 58.2
741 Marie Hockley 53 LM Bishops Stortford RC 4 1:52:16 10:05 58.2
742 John Chapman 48 MM Fenland Running Club 1 2:22:55 08:45 58.1
745 John Foster 56 MM Ely Runners 10 2:48:31 09:18 58.1
744 Anna Frostwick 37 LM Tri Anglia 6 1:08:16 08:38 58.1
743 Paul Harrison 61 MM Reepham Runners 5 1:43:51 09:36 58.1
749 Anne Booth 39 LM Ely Runners 16 0:47:12 08:36 58.0
747 Steve Dickens 52 MM Tri Anglia 3 0:49:37 08:37 58.0
746 Andy Hawes 37 MS Reepham Runners 9 2:13:44 08:03 58.0
748 Guy Pitcher 51 MM Reepham Runners 14 1:02:44 08:38 58.0
755 Bekah Cranch 24 LS Bishops Stortford RC 10 2:38:08 08:43 57.9
753 Marianne Defernez 43 LM Wymondham AC 3 0:51:04 08:52 57.9
756 Chris Gilbert 20 MJ Haverhill Running Club 6 1:00:14 07:37 57.9
758 Jon Kemp 36 MS Norwich Road Runners 10 2:23:21 07:54 57.9
757 Jamie Mcrann 39 MS West Norfolk AC 15 1:24:28 07:59 57.9
750 Terry Moat 49 MM Thorney Running Club 10 2:38:35 08:45 57.9
751 Jeremy Navrady 50 MM Ryston Runners 1 2:25:52 08:56 57.9
754 Andre Pittock 50 MM Fenland Running Club 5 1:34:32 08:45 57.9
752 Judy Prior 68 LM Bedford Harriers 3 1:10:30 12:14 57.9
759 Eddie Barrett 48 MM Ramsey Road Runners 8 1:03:46 08:29 57.8
760 Dean Clark 20 MJ Fenland Running Club 9 2:14:19 08:05 57.8
762 Howard Olby 37 MS Old Greshamians 1 2:11:46 08:04 57.7
763 Philippa Rudd 52 LM Birketts Runners AC 1 2:49:34 10:23 57.7
761 Jessica Vincent 22 LS Great Yarmouth Road Runners 3 0:48:35 08:26 57.7
764 Craig Moore 28 MS Dereham Runners 7 1:10:49 07:40 57.6
765 Michael Timm 30 MS Birketts Runners AC 10 2:23:16 07:54 57.6
766 Lee Kirby 42 MM Bishops Stortford RC 17 1:37:06 08:17 57.5
770 Nigel Bullen 63 MM Norfolk Gazelles 12 3:22:04 10:16 57.4
769 Lisa Netto 40 LM Norfolk Gazelles 6 1:10:10 08:53 57.4
767 Karen Peck 45 LM Great Yarmouth Road Runners 12 3:10:37 09:41 57.4
768 Michaela Ridley 47 LM Riverside Runners 8 1:10:27 09:22 57.4
772 Michelle Hewitt 27 LS Framlingham Flyers 15 1:32:09 08:42 57.3
771 Ashley Jarvis 18 MJ Dereham Runners 3 0:44:41 07:45 57.3
773 Dave Langley 35 MS RAF Marham 7 1:12:15 07:49 57.3
775 Darren Armstrong 42 MM North Norfolk Beach Runners 5 1:29:41 08:18 57.2
776 Jen Armstrong 42 LM North Norfolk Beach Runners 1 2:32:36 09:21 57.2
777 Daniella Hart 25 LS Thorney Running Club 4 1:37:08 08:43 57.2
774 Joe Jermy 28 MS Great Yarmouth Road Runners 15 1:22:23 07:47 57.2
778 Janice Blake 55 LM Biggleswade AC 3 0:59:14 10:17 57.1
779 Paul Gerber 49 MM Coltishall Jaguars 8 1:05:06 08:39 57.1
780 Neil Mcdonald 55 MM Wellingborough & District AC. 5 1:40:09 09:16 57.1
781 Gareth Robb 40 MM Paddock Wood AC 1 2:16:20 08:21 57.0
782 Dave Spooner 43 MM North Norfolk Beach Runners 11 1:44:58 08:26 57.0
783 Matt Howes 42 MM Norwich Road Runners 15 1:27:59 08:18 56.9
786 Neil Blackburn 47 MM Ramsey Road Runners 14 1:02:01 08:32 56.8
784 Michelle Gilbert 37 LM Fenland Running Club 6 1:09:47 08:50 56.8
785 Andy Parish 48 MM North Norfolk Beach Runners 13 1:57:09 08:50 56.8
788 Andrew Cooper 30 MS Norwich Road Runners 13 1:45:38 07:58 56.7
787 Tony Tyler 55 MM Thetford AC 4 1:43:54 09:20 56.7
790 Ben Gaskins 31 MS Coltishall Jaguars 4 1:27:59 07:54 56.6
791 Richard King 47 MM West Norfolk AC 11 1:49:18 08:47 56.6
789 Brad Smith 35 MS Garden City Runners 2 1:53:17 08:03 56.6
792 Peter Rice 48 MM Norfolk Gazelles 13 1:57:47 08:53 56.5
795 Tim Coates 48 MM West Norfolk AC 3 0:49:26 08:35 56.4
794 Chris Perry 41 MM St Edmund Pacers 12 2:48:59 08:35 56.4
793 Celina Silver 47 LM Stamford Striders 6 1:15:34 09:34 56.4
798 Andy Collett 33 MS Stowmarket Striders 17 1:33:42 07:59 56.3
796 Chris Hosier 40 MM Dereham Runners 2 1:57:38 08:22 56.3
797 Amy Spearpoint 26 LS Thetford AC 16 0:47:17 08:37 56.3
799 Rachel Roberts 45 LM Harwich Runners 11 1:59:10 09:34 56.2
801 Jo Whelan 56 LM Felixstowe Road Runners 3 1:01:00 10:35 56.2
800 Carl Willimott 47 MM Reepham Runners 9 2:29:29 09:00 56.2
804 Richard Bulman 65 MM Reepham Runners 2 2:27:15 10:28 56.1
803 Carol Le Roy 39 LM Haverhill Running Club 3 0:51:19 08:55 56.1
802 Tony Money 46 MM North Norfolk Beach Runners 4 1:37:13 08:44 56.1
805 Autumn Hales 21 LS Bure Valley Harriers 16 0:47:32 08:39 56.0
808 Alex Hewson 26 MS Old Greshamians 15 1:24:10 07:57 56.0
806 Peter Sibbett 53 MM North Herts Road Runners 14 1:06:01 09:05 56.0
807 Kareana Symonds 35 LM Dereham Runners 17 1:45:45 09:01 56.0
810 Ilona Kriauzaite 35 LM Serpentine RC 17 1:45:55 09:02 55.9
809 Emily Smith 41 LM Norfolk Gazelles 3 0:52:08 09:03 55.9
811 Andrew Barwick 37 MS March AC 5 1:28:23 08:11 55.8
812 Jaime Hayden 37 LM Thorney Running Club 16 0:48:34 08:51 55.8
813 Jon Beverley 36 MS Reepham Runners 10 2:28:53 08:13 55.7
816 Graham Coulter 42 MM Framlingham Flyers 5 1:32:06 08:31 55.7
815 Mike Dunn 71 MM Headington Road Runners 16 0:58:23 10:38 55.7
817 Jenny Gibbs 48 LM Serpentine RC 16 0:52:55 09:38 55.7
814 Matt Unwin 40 MM Pink and Blacks 11 1:44:52 08:25 55.7
818 Amanda Davis 43 LM Wellingborough & District AC. 17 1:51:19 09:29 55.6
820 Nick Askham 42 MM Tri Anglia 1 2:22:23 08:43 55.5
819 Andy Ives 43 MM Tri Anglia 2 2:02:18 08:42 55.5
821 Ian Mann 54 MM Wellingborough & District AC. 8 1:09:49 09:17 55.5
822 Clare Barstow 38 LM Framlingham Flyers 17 1:48:09 09:13 55.4
823 Ian Grimwood 63 MM Biggleswade AC 1 2:52:04 10:33 55.4
824 Philip Websdale 43 MM Dereham Runners 9 2:26:53 08:51 55.4
826 Richard Cadman 52 MM Reepham Runners 3 0:52:05 09:03 55.3
825 James Spalding 35 MS London Frontrunners 12 2:45:53 08:26 55.3
828 Simon King 58 MM Bedford Harriers 1 2:44:35 10:05 55.2
827 Hannah Monteverde 26 LS Norfolk Gazelles 2 2:08:08 09:07 55.2
830 Chris Mcmahon 42 MM London Frontrunners 4 1:35:59 08:37 55.1
829 Tom Warner 28 MS Wellingborough & District AC. 12 2:46:00 08:26 55.1
835 Chris Deadman 33 MS Stamford Striders 9 2:19:29 08:24 55.0
834 Joe Dixon 33 MS Pink and Blacks 9 2:19:28 08:24 55.0
833 Martin Hammond 51 MM Ryston Runners 17 1:49:21 09:19 55.0
832 Tessa Morgan 51 LM Reepham Runners 3 0:58:28 10:09 55.0
831 Dave Walker 46 MM Bure Valley Harriers 4 1:39:08 08:54 55.0
836 Felicity Aries 55 LM Wellingborough & District AC. 11 2:17:16 11:02 54.9
838 Michelle Fadden 50 LM Bedford Harriers 16 0:54:57 10:01 54.9
837 Andrew Hedley 53 MM Biggleswade AC 4 1:45:22 09:28 54.9
839 Gary Pillar 50 MM Great Yarmouth Road Runners 5 1:39:44 09:14 54.9
841 Gary Fairhurst 38 MS Biggleswade AC 7 1:17:02 08:20 54.8
840 Richard Garret 41 MM North Norfolk Beach Runners 6 1:06:50 08:28 54.8
842 Laura Greenwood 47 LM Thorney Running Club 8 1:13:58 09:50 54.7
844 Barakat Jassem 38 MS Serpentine RC 10 2:33:38 08:28 54.6
843 Louise Webb 16 LJ St Edmund Pacers 14 1:07:46 09:19 54.6
845 Emma Buckland 43 LM Cambridge and Coleridge AC 5 1:44:13 09:38 54.5
846 Russell Slattery 31 MS Thetford AC 13 1:49:51 08:17 54.5
848 Stephen Burbidge 32 MS Harwich Runners 7 1:15:12 08:08 54.4
849 Ed Byard 35 MS Headington Road Runners 3 0:46:30 08:04 54.4
850 Kate Miles 30 LS Stowmarket Striders 16 0:48:58 08:55 54.4
847 Hayley Thompson 36 LM Reepham Runners 8 1:08:49 09:09 54.4
854 Helen Ayres 27 LS Thorney Running Club 3 0:51:40 08:58 54.3
851 Joanne Clarke 37 LM Fenland Running Club 8 1:09:16 09:13 54.3
852 Nicky Dowson 51 LM Norwich Road Runners 5 1:53:48 10:32 54.3
853 Mike Jolly 47 MM Reepham Runners 13 2:01:36 09:11 54.3
855 Ben Collison 34 MS West Norfolk AC 1 2:18:35 08:29 54.2
856 Richie Walker 50 MM West Norfolk AC 4 1:44:03 09:20 54.2
857 Emma Yarrow 44 LM Stowmarket Striders 3 0:55:01 09:33 54.2
858 Simon Cooper 51 MM Old Greshamians 11 1:58:09 09:29 54.1
862 Mary Floate 40 LM Reepham Runners 4 1:46:06 09:31 54.1
859 Helen Mcclean 46 LM Ramsey Road Runners 7 1:31:33 09:54 54.1
860 Pete Reed 35 MS RAF Marham 4 1:32:57 08:21 54.1
861 Natasha Walsh 30 LS Norwich Road Runners 11 1:55:32 09:17 54.1
863 Ben Davies 37 MS Thorney Running Club 11 1:45:48 08:30 54.0
864 Malcolm Fisher 38 MS Dereham Runners 13 1:53:46 08:35 54.0
866 Linda Aird 58 LM North Herts Road Runners 5 2:05:51 11:39 53.8
867 Chris Forster 19 MJ Riverside Runners 6 1:05:32 08:18 53.8
865 Andrew Pottruff 50 MM Bungay Black Dog Running Club 5 1:41:43 09:25 53.8
870 Liz Beighton 42 LM Felixstowe Road Runners 8 1:12:04 09:35 53.7
872 Matthew Brown 43 MM London Frontrunners 14 1:03:32 08:44 53.7
868 Emma Fox 33 LS Bure Valley Harriers 3 0:52:24 09:06 53.7
871 Matt Simmonds 37 MS Pink and Blacks 2 2:00:39 08:35 53.7
869 Katie Tween 31 LS Cambridge and Coleridge AC 3 0:52:14 09:04 53.7
875 Caroline Allen 37 LM Norwich Road Runners 13 2:06:14 09:32 53.6
873 Karl Rumsby 33 MS Birketts Runners AC 12 2:50:36 08:40 53.6
874 Caleb Woodard 17 MJ Felixstowe Road Runners 16 0:45:57 08:22 53.6
877 Louise Kemp 38 LM Wellingborough & District AC. 6 1:14:31 09:26 53.5
876 Dani Welter 33 LS Bishops Stortford RC 11 1:57:19 09:25 53.5
881 Larissa Follen 42 LM Fenland Running Club 7 1:29:55 09:44 53.3
880 Jon Rowell 44 MM Fenland Running Club 11 1:53:12 09:06 53.3
878 Stuart Slattery 34 MS Dereham Runners 14 1:00:05 08:16 53.3
879 Simon Wiggins 44 MM Felixstowe Road Runners 9 2:33:50 09:16 53.3
883 Emma Evans 20 LJ Riverside Runners 15 1:39:13 09:22 53.2
884 Ashley Hobbs 29 MS Norwich Road Runners 2 1:59:51 08:31 53.2
882 Stephen Starr 49 MM Ely Runners 7 1:26:26 09:21 53.2
885 Bridget Shaw 28 LS Bungay Black Dog Running Club 11 1:57:35 09:27 53.1
887 Lee Radley 46 MM Riverside Runners 12 3:07:22 09:32 53.0
886 Caroline Tayler 59 LM Birketts Runners AC 4 1:55:10 10:20 53.0
890 Laura Ali 39 LM Framlingham Flyers 3 0:54:25 09:27 52.9
889 Emily Beavis 21 LS Norwich Road Runners 9 2:39:22 09:36 52.9
891 Matt Mountain 38 MS Pink and Blacks 14 1:02:09 08:33 52.9
888 Adam Tingey 31 MS RAF Marham 6 1:05:20 08:16 52.9
892 Stuart Bullard 41 MM Bedford Harriers 13 1:58:58 08:59 52.8
894 Paul Sherritt 50 MM Haverhill Running Club 15 1:41:16 09:34 52.8
893 Becky Wilburn 43 LM Cambridge and Coleridge AC 6 1:17:52 09:51 52.8
895 Charlotte Mears 36 LM Reepham Runners 6 1:15:24 09:33 52.4
898 Nick Franklin 29 MS West Norfolk AC 2 2:01:58 08:40 52.3
896 Martin Kirk 47 MM Ramsey Road Runners 11 1:58:07 09:29 52.3
897 Sarah Sparkes 43 LM Bungay Black Dog Running Club 8 1:14:36 09:55 52.3
899 Richard Watson 49 MM Bedford Harriers 2 2:16:43 09:43 52.2
900 Jenni Egmore 49 LM Reepham Runners 5 1:55:36 10:42 52.1
902 Claire Hewson 41 LM Ramsey Road Runners 4 1:50:52 09:57 52.1
901 James Mcfarlane 43 MM Norwich Road Runners 5 1:39:13 09:11 52.1
903 Sam Hewson 35 MS Pink and Blacks 3 0:48:39 08:27 52.0
904 Kevin Lu 32 MS London Frontrunners 3 0:48:00 08:20 52.0
905 Myles Hague 35 MS Norwich Road Runners 1 2:25:13 08:54 51.9
908 James Flett 37 MS Pink and Blacks 13 1:57:41 08:53 51.8
907 Andy Harrod 52 MM Ryston Runners 16 0:52:43 09:36 51.8
909 Shaun Hurr 40 MM Reepham Runners 1 2:30:08 09:12 51.8
906 Matt Saunders 40 MM Felixstowe Road Runners 7 1:22:37 08:56 51.8
910 Aaron Friend 29 MS Thorney Running Club 12 2:57:10 09:00 51.6
911 Antony Orekogbe 40 MM Dereham Runners 1 2:31:15 09:16 51.4
912 Steve Corbould 57 MM Norfolk Gazelles 10 3:12:22 10:37 51.3
916 Matt Doran 42 MM Harwich Runners 17 1:48:58 09:17 51.3
914 Ulen Neale 45 MM Headington Road Runners 10 2:53:02 09:33 51.3
915 Chris Read 35 MS Norwich Road Runners 4 1:37:59 08:48 51.3
913 Sean Symonds 50 MM Bungay Black Dog Running Club 1 2:44:38 10:05 51.3
919 Matthew Atkinson 30 MS RAF Marham 3 0:48:49 08:29 50.9
918 Sarah Atkinson 32 LS Old Greshamians 5 1:46:08 09:49 50.9
920 Michael Briggs 46 MM Tri Anglia 10 2:56:05 09:43 50.9
917 Andy Cowling 59 MM Thorney Running Club 1 2:59:59 11:02 50.9
922 Lorraine Kirk 39 LM Wellingborough & District AC. 16 0:53:49 09:48 50.8
921 Cliff Lear 51 MM Thetford AC 5 1:48:35 10:03 50.8
923 Tom Newcombe 38 MS Birketts Runners AC 7 1:23:25 09:02 50.6
924 Ben Warnes 35 MS RAF Marham 17 1:45:12 08:58 50.5
926 Al Bowen 38 MS Wymondham AC 13 2:01:53 09:12 50.4
927 Frank Mcloughlin 53 MM Biggleswade AC 5 1:51:32 10:19 50.4
925 Ryan Middleton 27 MS Dereham Runners 16 0:46:39 08:30 50.4
928 Simon Merrick 42 MM Felixstowe Road Runners 10 2:52:30 09:31 50.2
930 Indranil Banerjee 45 MM Serpentine RC 4 1:48:06 09:42 50.1
929 Philip Chaplin 51 MM Bishops Stortford RC 5 1:50:12 10:12 50.1
931 Maria Greaves 36 LM North Norfolk Beach Runners 5 1:49:20 10:07 49.9
932 Dudley Garner 34 MS Norfolk Gazelles 5 1:37:30 09:01 49.8
933 Kitty Rosser 36 LM Tri Anglia 17 1:59:19 10:10 49.8
934 Lesley Carroll 51 LM Riverside Runners 5 2:04:13 11:29 49.7
936 Matthew Freezer 27 MS Dereham Runners 4 1:40:06 08:59 49.7
937 Zac ONeil 37 MS Wellingborough & District AC. 1 2:33:00 09:22 49.7
938 Greg Pearson 39 MS Reepham Runners 16 0:49:43 09:03 49.7
935 Sheena Runham 46 LM Riverside Runners 3 1:01:05 10:36 49.7
939 Juliet Grimwood 52 LM Biggleswade AC 2 2:47:36 11:55 49.3
940 James Walsh 48 MM North Herts Road Runners 16 0:53:41 09:47 49.3
941 Carla Wiggins 36 LM Felixstowe Road Runners 17 2:00:39 10:17 49.3
942 Andy Westhead 34 MS Pink and Blacks 4 1:41:47 09:08 49.2
943 Matt Gingall 47 MM West Norfolk AC 5 1:48:49 10:04 49.1
944 Laura Parry 28 LS City Of Norwich AC 2 2:24:30 10:17 49.0
945 Tom De Raedt 40 MM Pink and Blacks 15 1:40:57 09:32 48.8
946 Luke Pinner 34 MS Fenland Running Club 4 1:42:38 09:13 48.8
947 Ian Cannons 44 MM Harwich Runners 5 1:46:56 09:54 48.7
948 Steven Rix 34 MS Dereham Runners 5 1:39:59 09:15 48.6
949 Clare Mckenna 25 LS Harwich Runners 9 2:53:55 10:29 48.5
951 Jonathon May 32 MS RAF Marham 13 2:03:43 09:20 48.4
950 Leigh Wisdom 29 LS Thorney Running Club 6 1:20:30 10:11 48.4
952 Adam Etches 42 MM Ely Runners 3 0:55:10 09:35 48.2
953 Guy Simmonds 39 MS Pink and Blacks 1 2:40:02 09:48 48.2
955 Martin Strowger 49 MM Dereham Runners 1 2:54:09 10:40 48.1
954 James Terry 43 MM Wellingborough & District AC. 4 1:50:38 09:56 48.1
959 Dominic Atkinson 34 MS Old Greshamians 7 1:25:53 09:18 48.0
958 Jason Meachen 45 MM Harwich Runners 13 2:15:19 10:13 48.0
956 Steve Norbury 48 MM Thetford AC 8 1:16:46 10:13 48.0
957 Sean West 29 MS Thetford AC 1 2:36:32 09:35 48.0
960 Daniel Shanks 42 MM Felixstowe Road Runners 1 2:45:00 10:07 47.9
961 Marianne Killick 40 LM Fenland Running Club 16 0:57:38 10:30 47.7
962 Katt Riley 30 LS Tri Anglia 5 1:53:10 10:28 47.6
963 Simon Nightingale 42 MM Ely Runners 5 1:47:52 09:59 47.5
964 Paul Ruddlesdin 47 MM Riverside Runners 11 2:10:03 10:27 47.5
965 Jonny Miles 34 MS Felixstowe Road Runners 6 1:13:56 09:22 47.3
966 Simon Strong 46 MM Biggleswade AC 8 1:16:49 10:13 47.2
967 Clare Slattery 29 LS Thetford AC 3 0:59:29 10:20 47.1
968 Andrew Williams 32 MS Serpentine RC 5 1:42:58 09:32 47.0
969 James Brown 40 MM Pink and Blacks 5 1:47:37 09:57 46.9
970 Paul Bird 54 MM Bungay Black Dog Running Club 16 0:59:39 10:52 46.6
971 Colin Harris 47 MM Wellingborough & District AC. 3 0:59:34 10:20 46.4
972 Samantha Prior 28 LS Ramsey Road Runners 3 1:00:51 10:34 46.1
973 George Murphy 36 MS Bedford Harriers 12 3:21:53 10:16 45.6
974 Pieter De Raedt 33 MS Pink and Blacks 16 0:53:18 09:43 44.6
975 Runner Unknown 40 MM Birketts Runners AC 9 2:58:55 10:47 44.4
976 Luke Gibson 24 MS RAF Marham 12 3:26:52 10:31 44.2
977 Paul Kerrison 50 MM Harwich Runners 10 3:30:05 11:35 44.1
978 Debashish Biswas 34 MS Serpentine RC 3 0:57:10 09:55 44.0
980 Hannah Marsters 37 LM West Norfolk AC 16 1:01:34 11:13 44.0
979 Jayne Wright 36 LM Framlingham Flyers 14 1:22:18 11:19 44.0
981 Monty Chamberlain 24 MS Birketts Runners AC 13 2:18:32 10:27 43.2
982 Ryan Bigland 28 MS Birketts Runners AC 17 2:06:35 10:47 41.5
983 Kitty Rosser 36 LM Birketts Runners AC 5 2:12:52 12:17 41.1
984 Kieran Callaghan 36 MS Harwich Runners 1 3:08:54 11:34 40.0
985 Stephen Brunton 36 MS Fenland Running Club 3 1:05:54 11:26 38.6
986 Sam Reddy 49 LM Norwich Road Runners 3 1:22:56 14:24 37.8